NEWS ROOM

ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ Επίσημο το τέλος του Στιβ Μπρους από την τεχνική ηγεσία /

ΤΗΕ FANALYTICS, ΝΕΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ Ποιος διεκδικητής του τίτλου έχει το μεγαλύτερο ταβάνι; /

SD POLLS Ποιοι ήταν οι καλύτεροι και οι χειρότεροι της 6ης αγωνιστικής; /

KΛΑΤΕΝΜΠΕΡΓΚ ΓΙΑ ΔΙΑΙΤΗΣΙΕΣ 6ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Πέναλτι στον Κλωναρίδη, παράβαση ο Ρέαμπτσιουκ (vid) /

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΪΝΤΡΑΧΤ ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗΣ Όλοι μέσα για Γερμανία! /

ΠΑΟΚ Ο ΑΝΤ1 παραδέχθηκε το λάθος! /

ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Η Ολυμπιακή Φλόγα έφτασε στο Πεκίνο /

ΠΡΙΦΤΗΣ ΓΙΑ ΜΑΚΑΜΠΙ «Ακόμα μία δύσκολη αποστολή, πρέπει να βελτιωθούμε» /

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - EUROPA LEAGUE Η προπόνηση σε εικόνες /

ΜΑΟΥΡΟ ΙΚΑΡΝΤΙ ΣΕ ΓΟΥΑΝΤΑ ΝΑΡΑ «Ευχαριστώ αγάπη μου που...» /

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ Ο Γκουαρδιόλα ζητά υπομονή για τον Πάλμερ και.. χρόνο στην κουζίνα /

ΠΑΛΗ Στα 130 κιλά τα πρώτα ελληνικά μετάλλια στο Παγκόσμιο Βετεράνων /

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - EUROLEAGUE «Πακέτο» εισιτηρίων για τα ματς με Φενέρμπαχτσε και Άλμπα /

ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ Δεύτερο φαβορί στο Ευρωπαϊκό U21 ο Σγουρόπουλος /

ΝΤΙΕΓΚΟ ΣΙΜΕΟΝΕ Γιατί δεν χαιρέτησε τον Κλοπ (vid) /

ΧΑΝΤΜΠΟΛ Συνέχεια προετοιμασίας και με μετρήσεις στον Άρη /

ΘΑΝΑΣΗΣ ΑΝΤΕΤΟΚΟΥΝΜΠΟ Ο λόγος που πανηγύρισε έτσι όταν παρέλαβε το δαχτυλίδι του /

ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ Νέο απίστευτο ρεκόρ για Σαλάχ /

ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΤΣΙΤΣΙΠΑΣ Η πρόταση του για τον νέο... Τζέιμς Μποντ (pic) /

ΔΙΚΗ ΒΑΛΜΠΟΥΕΝΑ - ΜΠΕΝΖΕΜΑ Αυτή την ώρα η δίκη για το «sex tape» και τον εκβιασμό (pic)

Πρόγραμμα TV

Ροή Ειδήσεων Top Clubs Top Leagues Sport Lifestyle Blogs Podcasts Long Forms Auto Moto Bet Πρόγραμμα TV Πρωτοσέλιδα Ποδόσφαιρο Μπάσκετ Σπορ

Τετάρτη 22 Σεπτεμβρίου

10' Καμαρά

Super League Interwetten
3η Αγωνιστική
Κλεάνθης Βικελίδης

1-0

22:39

Ευχαριστούμε πολύ που παρακολουθήσατε μαζί το αποψινό ντέρμπι μεταξύ του Άρη και του Παναθηναϊκού στο «Κλ.Βικελίδης», όπου οι κίτρινοι επικράτησαν με 1-0 των «πρασίνων» με γκολ του Καμαρά στο 10ο λεπτό. Να έχετε ένα υπέροχο βράδυ!

VIDEO HIGHLIGHTS

Η κεφαλιά του Ιωαννίδη με την οποία έφτασε κοντά στο 1-1 ο Παναθηναϊκός!

Η φάση που ο Κούεστα πρόλαβε τον Ιωαννίδη και έσωσε τον Άρη!

22:25

ΛΗΞΗ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

Πολύ σημαντική νίκη για τον Άρη απέναντι στον Παναθηναϊκό με 1-0 χάρη στο γκολ του Καμαρά στο 10ο λεπτό!

22:23

90+4' Κίτρινη κάρτα για τον Σούντγκρεν του Άρη.

22:21

90+3' Κίτρινη κάρτα για τον Χουάνκαρ.

22:20

90+1' Έξω ο Σάσα και μέσα ο Ματίγια για τον Άρη.

22:19

Πέντε λεπτά είναι ο χρόνος των καθυστερήσεων.

22:17

86' Μέσα οι Μακέντα και Λούντκβιστ. Έξω οι Ιωαννίδης και Πούγγουρας για τον Παναθηναϊκό.

22:17

86' Κίτρινη κάρτα και για τον Καμαρά του Άρη για το φάουλ.

22:15

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΚΑΜΠΡΑΝΗΣ

Ο Ιτούρμπε επιστρέφει αν και ζήτησε αλλαγή.

22:14

86' Κίτρινη κάρτα για τον Πέρεθ του Παναθηναϊκού.

22:14

Ο Άρης χάνει τον Ιτούρμπε με τραυματισμό πριν καλά καλά μπει στο παιχνίδι. Μεγάλη ένταση και νεύρα ανάμεσα στους παίκτες των δύο ομάδων καθώς πάμε προς το φινάλε και το σκορ είναι ευθραυστο.

22:13

Φάουλ του Καμαρά για να σταμτήσει την αντεπίθεση και νεύρα μεταξύ των παικτών.

22:10

82' Έξω ο Μαντσίνι για τον Άρη, μέσα ο Ιτούρμπε.

22:06

72' Ο Καρλίτος πέρασε στην θέση του Χατζηγιοβάνη για τον Παναθηναϊκό.

22:04

76' Επέμβαση του Κουέστα που μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια την κεφαλιά του Ιωαννίδη.

22:03

75' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό.

22:02

Ο Παναθηναϊκός φορτώνει την μεσοεπιθετική του γραμμή και ο Άρης απαντά με την είσοδο του Ματέο Γκαρσία, που θα δώσει φρέσκα πόδια και ταχύτητα στην αντεπίθεση.

22:01

73' Φάουλ σε καλή θέση για τον Παναθηναϊκό.

22:00

71' Έξω ο Μπρούνο Γκάμα και μέσα ο Ματέο Γκαρσία για τον Άρη. Το περιβραχιόνιο πήγε στον Λούκας Σάσα.

21:57

69' Ο Κουέστα προλαβαίνει τον Ιωαννίδη προτού γίνει κάτοχος της μπάλας και απομακρύνει.

21:56

57' Κίτρινη κάρτα του Φαμπιάνο του Άρη.

21:54

Τώρα που ανέβηκε ο Άρης και βγάζει κλεψίματα, επανήλθε η γνωστή αδυναμία στην τελική φάση.

21:54

65' Μπλοκάρει το σουτ του Εντιαγέ ο Διούδης.

21:52

Διακοπή για τραυματισμό του Καμάρα από μαρκάρισμα του Βέλεθ.

21:51

63' Σουτ του Σάσα μέσα από την περιοχή, αλλά ήταν αρκετά άστοχο.

21:51

61' Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Μέσα ο Παλάσιος και ο Μαουρίσιο στις θέσεις των Βιγιαφάνες και Αλεξανδρόπουλου.

21:49

61' Κίτρινη κάρτα για τον Εντιαγέ του Άρη.

21:48

59' Φάουλ του Γκάμα, ο Εντιαγέ βρήκε την μπάλα, ο Διούδης απόκρουσε, όμως ο διαιτητής δεν το αντιλήφθηκε καταλογίζοντας ελεύθερο λάκτισμα για τους «πράσινους».

21:47

59' Φάουλ σε καλή θέση για τον Άρη.

21:39

50' Τρομερό σουτ του Μαντσίνι, που πέρασε ελάχιστα από το αριστερό παραθυράκι του Διούδη!

21:35

ΣΤΑΥΡΟΣ ΚΑΡΑΪΝΔΡΟΣ

Μέχρι τη λήξη του πρώτου μέρους ο Παναθηναϊκός είχε το μομέντουμ και θα μπορούσε να ισοφαρίσει. Τώρα αναμένουμε την αντίδραση του Άρη.

21:35

Ο Άρης έχει άγχος για να κρατήσει το 1-0 και ο Παναθηναϊκός έχει άγχος για να αλλάξει την εικόνα του αγώνα. Δεδομένα θα δούμε ένα ενδιαφέρον β' μέρος.

21:34

Ξεκίνησε το δεύτερος μέρος!

21:34

Ο Μάντζιος αποσύρει τον Μπερτόγλιο και ρίχνει στο ματς τον Εντιαγέ για να φρεσκάρει και να δυναμώσει το κέντρο. Ήταν θέμα χρόνου να αλλάξει κάτι στη μεσαία γραμμή ο προπονητής του Άρη.

21:34

46' Ο Μπαντού Εντιαγέ περνάει στην θέση του Μπερτόγλιο για τον Άρη.

21:33

Όλα έτοιμα για την έναρξη του δευτέρου μέρους.

21:23

Μετά το γκολ ο Άρης έχει θέματα στην μεσαία γραμμή. Χρειάζεται έναν ποδοσφαιριστή για να κρατήσει περισσότερο την μπάλα και να μην κυνηγάει τους παίκτες του Παναθηναϊκού για να τους αναχαιτίσει. Το άγχος στους γηπεδούχους για να κρατήσουν το σκορ είναι εμφανές.

21:18

Ανέβηκαν οι τόνοι με αφορμή την επιστροφή της μπάλας από τον Πέρεθ σε πλάγιο άουτ και όχι σε ποδοσφαιριστή του Άρη. Ενταση και στους πάγκους, που όμως ξεπεράστηκε με πρωτοβουλία του Γιοβάνοβιτς.

21:18

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Λήξη του πρώτου 45λεπτου με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν στα αποδυτήρια και τον Άρη να προηγείται με 1-0 του Παναθηναϊκού.

Το 1-0 του Άρη με το γκολ του Καμαρά στο 10'

Οι δύο ευκαιρίες του Φώτη Ιωαννίδη!

21:10

39' Βγήκε εκτός γηπέδου, αλλά θα επιστρέψει, αφού δεν έχει κάτι σημαντικό όπως φαίνεται.

21:09

Έχει ανέβει ο Παναθηναϊκός και ο Άρης έχει χάσει αρκετές μάχες στην μεσαία γραμμή. Ο Μάντζιος ζητάει από τους παίκτες του να κρατήσουν κοντά τις γραμμές.

21:08

38' Διακοπή για τραυματισμό του Χουάνκαρ.

Το πέναλτι που ζήτησε ο Άρης για χέρι του Πούγγουρα

21:05

35' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό.

21:04

ΣΩΤΗΡΗΣ ΜΥΚΟΝΙΟΥ

Σε δύο από τα τρία ματς του πρωταθλήματος έχει δεχθεί γκολ στο πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα, κάτι που συνέβη στον Παναθηναϊκό και σε κάποια από τα φιλικά της προετοιμασίας. Σίγουρα αυτή η συγκυρία σε φέρνει σε πιο δυσμενή θέση, όταν είσαι η ομάδα που θέλεις να δείξεις πράγματα και έχεις ήδη αρκετό άγχος.

21:01

31' Κόρνερ για τον Άρη.

21:00

Βγάζει αντίδραση και ευκαιρίες ο Παναθηναϊκός. Η άμυνα του Άρη δεν είναι από αυτές που δύσκολα μπορείς να διασπάσεις. Καθαρό μυαλό χρειάζεται.

20:55

25' Κεφαλιά του Ιωαννίδη που διώχνει σε κόρνερ ο Κουέστα!

20:54

24' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με την προβολή του Ιωαννίδη στην σέντρα του Κώτσιρα να περνάει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Κουέστα

20:53

Ο Άρης συμπλήρωσε το πρώτο εικοσάλεπτο έχοντας πετύχει το στόχο του. Γρήγορο γκολ, ενώ δεν έχει αισθανθεί ακόμα την παραμικρή πίεση από τον Παναθηναϊκό.

20:50

Διαμαρτυρίες του Άρη για περίπτωση πέναλτι σε σέντρα που βρήκε στον αγκώνα του Πούγγουρα ενώ είχε μαζέψει το χέρι του πίσω από την πλάτη.

20:47

Και τώρα τα κλασικά: Να δούμε την αντίδραση του Παναθηναϊκού στο γρήγορο γκολ που δέχθηκε. Και με τον ΠΑΣ Γιάννινα κυνηγούσε από νωρίς το σκορ κι έκανε μία τρύπα στο νερό. Για να δούμε απόψε...

20:46

Τι δεν ήθελε ο Παναθηναϊκός; Να δεχθεί ένα γρήγορο γκολ; Τι έκανε; Δέχθηκε ένα γρήγορο γκολ.

20:43

13' Σέντρα του Χουάνκαρ, που κατέληξε στην αγκαλιά του Κουέστα.

20:42

Ιδανικό ξεκίνημα για τον Άρη με το πρώτο γκολ του Αμπουμπακάρ Καμαρά στο πρωτάθλημα, που έφυγε για τον πάγκο για να πανηγυρίσει με όλους τους αναπληρωματικούς. Μεγάλη ανάσα για τον Άρη, που είχε να αντιμετωπίσει και το άγχος.

20:41

Σημαντικό ρόλο στην εξέλιξη του αγώνα θα παίξει ο κόσμος του Άρη και η ώθηση που θα δώσει στην ομάδα του. Και θα έχει ενδιαφέρον η αντίδραση του Παναθηναϊκού σε αυτό το κομμάτι.

20:40

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

10' Γκολ του Καμάρα που έσπρωξε την μπάλα στα δίχτυα προ κενής εστίας και 1-0 για τον Άρη!

20:40

Πληγωμένος ψυχολογικά ο Παναθηναϊκός που καλείται να αντιμετωπίσει πρωτίστως... τον εαυτό του και έπειτα τον επίσης πληγωμένο Άρη.

20:39

Τις 100 συμμετοχές με την φανέλα του Παναθηναϊκού έφτασε ο Σωκράτης Διούδης στο αποψινό ματς.

20:37

7' Κερδίζει κόρνερ από την παρέμβαση του Κώτσιρα.

20:37

7' Φάουλ σε επικίνδυνη θέση για τον Άρη.

20:36

5' Κόρνερ για τον Άρη.

20:31

Ξεκίνησε το παιχνίδι!

20:31

Πολύ πάθος από την κερκίδα, αλλά και από τους ποδοσφαιριστές του Άρη λίγο πριν από τη σέντρα. Η εικόνα του Άρη με τον Ιωνικό στη Νεάπολη είχε ξενίσει.

20:27

Οι παίκτες των δύο ομάδων κάνουν την είσοδό τους στον αγωνιστικό χώρο!

20:23

Περίπου 10.000 θεατές έχουν έρθει σήμερα στο Χαριλάου για να παρακολουθήσουν το μεγάλο ντέρμπι μεταξύ Άρη και Παναθηναϊκού.

20:19

Πολύ κρίσιμο παιχνίδι και για τις δύο ομάδες, αν και νωρίς στο πρωτάθλημα. Εάν ο Παναθηναϊκός κερδίσει φτάνει στο +11 από τον βασικό αντίπαλό του και αποκτάει ένα πολύ σημαντικό πλεονέκτημα στην μεταξύ τους μάχη για μία από τις τέσσερις πρώτες θέσεις που οδηγούν στην ευρωπαϊκή έξοδο ενώ θα βυθίσει τον αντίπαλό του στην εσωστρέφεια. Εάν κερδίσει ο Άρης αποφεύγει τις δυσάρεστες καταστάσεις και μπορεί να ατενίζει το μέλλον με μεγαλύτερη αισιοδοξία και ηρεμία.

20:15

20:13

Στα τελευταία τρία μεταξύ τους παιχνίδια στο «Κλ.Βικελίδης» ο Παναθηναϊκός έχει δύο νίκες και μία ισοπαλία. Η πιο πρόσφατη εντός έδρας νίκη του Άρη είναι στις 15/09/2019 με 4-0.

20:09

Άρης η παλιά φρουρά, θα μπορούσε να τιτλοφορείται η ενδεκάδα του Άρη. Ο Άκης Μάντζιος αποφάσισε στο κρίσιμο ματς με τον Παναθηναϊκό να εμπιστευτεί τους παίκτες με τους οποίους πορεύτηκε στην περσινή σεζόν και άφησε τις (περισσότερες) μεταγραφές στον πάγκο. Αλλαγή στα γκολπόστ με τον Κουέστα να επιστρέφει για πρώτη φορά φέτος, Τζέγκο αντί Εντιαγέ, Μπρούνο Γκάμα αντί Ιτούρμπε, Γκάνεα αντί Σάκιτς.

20:08

Στον πάγκο του Άρη βρίσκονται οι: Ντένις, Εντιαγέ, Ιτούρμπε, Σάκιτς, Μοχανάντ Αλί, Ματέο Γκαρσία, Δεληζήσης, Ματίγια και Μάνος.

20:04

Ο Έλληνας προπονητής των «κιτρίνων» διατήρησε κι αυτός το 4-2-3-1. Οι αλλαγές σε σχέση με το προηγούμενο ματς είναι η είσοδος των Κουέστα, Σάκιτς, Τζέγκο και Μπρούνο Γκάμα αντί των Ντένις, Σάκιτς, Εντιαγέ και Ιτούρμπε.

20:03

Καλησπέρα και από μένα. Πούγγουρας, Αλεξανδρόπουλος, Βιγιαγάνιες, Χατζηγιοβάνης και Ιωαννίδης τα νέα πρόσωπα από τον Γιοβάνοβιτς στην ενδεκάδα του Παναθηναϊκού. Αν μη τι άλλο αυτό σημαίνει ότι δεν έμεινε ικανοποιημένος από αυτά που είδε με τον ΠΑΣ. Θυμίζουμε πως με ΠΑΣ ο Γιοβάνοβιτς έβαλε τους ίδιους 11 της πρεμιέρας με τον Απόλλωνα

20:03

Καλησπέρα στους αναγνώστες του sportday.gr και από μένα από το... ψυχρό (κυριολεκτικά) Κλεάνθης Βικελίδης. Στους 19 βαθμούς Κελσίου το θερμόμετρο και το κρύο στα δημοσιογραφικά θεωρεία, στα ψηλά διαζώματα είναι έντονο.

20:00

ΕΝΔΕΚΑΔΑ ΑΡΗ

Οι επιλογές του Άκη Μάντζιου για το σημερινό ντέρμπι!

19:56

Στον πάγκο για τους «πράσινους» βρίσκονται οι: Μπρινιόλι, Μακέντα, Καρλίτος, Σάντσες, Λούντκβιστ, Αϊτόρ, Σάρλια, Παλάσιος, Μαουρίσιο.

19:52

Ο Σέρβος προπονητής διατήρησε το 4-2-3-1 χρησιμοποιώντας τους Πούγγουρα, Αλεξανδρόπουλο, Χατζηγιοβάνη, Βιγιαφάνες και Ιωαννίδη αντί των Σάρλια, Μαουρίσιο, Αϊτόρ, Λούντκβιστ και Καρλίτος.

19:50

ΕΝΔΕΚΑΔΑ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΥ

Με πέντε αλλαγές παρατάσσει την ομάδα του ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς!

19:44

Καλησπέρα σας! Απόψε θα παρακολουθήσουμε μαζί το μεγάλο ντέρμπι της 3ης αγωνιστικής ανάμεσα στον Άρη και τον Παναθηναϊκό στις 20:30 στο «Κλ.Βικελίδης», το οποίο θα μεταδοθεί από τα κανάλια Novasports.