ΧΑΝΤΜΠΟΛ ΠΑΟΚ «Έχουμε εμπειρία από ευρωπαϊκές αναμετρήσεις», τονίζει η Νίκολιτς /

ΝΙΟΥΚΑΣΤΛ Επίσημο το τέλος του Στιβ Μπρους από την τεχνική ηγεσία /

ΤΗΕ FANALYTICS, ΝΕΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ Ποιος διεκδικητής του τίτλου έχει το μεγαλύτερο ταβάνι; /

SD POLLS Ποιοι ήταν οι καλύτεροι και οι χειρότεροι της 6ης αγωνιστικής; /

KΛΑΤΕΝΜΠΕΡΓΚ ΓΙΑ ΔΙΑΙΤΗΣΙΕΣ 6ΗΣ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Πέναλτι στον Κλωναρίδη, παράβαση ο Ρέαμπτσιουκ (vid) /

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΑΪΝΤΡΑΧΤ ΦΡΑΝΚΦΟΥΡΤΗΣ Όλοι μέσα για Γερμανία! /

ΠΑΟΚ Ο ΑΝΤ1 παραδέχθηκε το λάθος! /

ΧΕΙΜΕΡΙΝΟΙ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΙ ΑΓΩΝΕΣ Η Ολυμπιακή Φλόγα έφτασε στο Πεκίνο /

ΠΡΙΦΤΗΣ ΓΙΑ ΜΑΚΑΜΠΙ «Ακόμα μία δύσκολη αποστολή, πρέπει να βελτιωθούμε» /

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - EUROPA LEAGUE Η προπόνηση σε εικόνες /

ΜΑΟΥΡΟ ΙΚΑΡΝΤΙ ΣΕ ΓΟΥΑΝΤΑ ΝΑΡΑ «Ευχαριστώ αγάπη μου που...» /

ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ Ο Γκουαρδιόλα ζητά υπομονή για τον Πάλμερ και.. χρόνο στην κουζίνα /

Πρόγραμμα TV

Ροή Ειδήσεων Top Clubs Top Leagues Sport Lifestyle Blogs Podcasts Long Forms Auto Moto Bet Πρόγραμμα TV Πρωτοσέλιδα Ποδόσφαιρο Μπάσκετ Σπορ

Κυριακή 19 Σεπτεμβρίου

79', 84' Νέιρα
90'+2' Βούρος

Super League Interwetten
2η αγωνιστική
Θεόδωρος Βαρδινογιάννης

3-3

15' Αραούχο
41' Τσούμπερ
65' Ανσαριφάρντ

20:15

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, μείνετε συντονισμένοι στο sportday.gr για το τρίτο ημίχρονο

20:14

ΚΩΣΤΑΣ ΚΟΦΙΝΑΣ

Τα πολλά λόγια δεν χρειάζονται. Η μια ομάδα πίστευε και η άλλη θέλει να φτιάξει χαρακτήρα για να διεκδικήσει τον μεγάλο στόχο

20:13

Τέλος στην αναμέτρηση, ο ΟΦΗ γύρισε από το 0-3 και με γκολ του Βούρου στις καθυστερήσεις πήρε την ισοπαλία με 3-3

20:09

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

90+2' Ο Πραξιτέλης Βούρος ισοφαρίζει σε 3-3 για τον ΟΦΗ με πλασέ από κοντά

20:05

ΑΛΛΑΓΗ

88' Ο Στράτος Σβάρνας αντικαθιστά τον Νταμιάν Σιμάνσκι

20:01

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

84' Ο Νέιρα σκοράρει ξανά, μειώνει σε 2-3 και δίνει νέο ενδιαφέρον στο παιχνίδι

20:00

83' Εκτέλεσε το κόρνερ ο Μάνταλος, η μπάλα στρώθηκε στον Ανσαριφάρντ όμως το σουτ του έφυγε ψηλά άουτ

19:59

82' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μάνταλου από πλάγια θέση, η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ

VIDEO HIGHLIGHTS

Το 0-3 της ΑΕΚ με τον Ανσαριφάρντ

19:56

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

78' Μετά από εκτέλεση φάουλ, ο Νέιρα με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και μειώνει σε 1-3

19:54

Κυρ - Στέλιο Σεραφείδη, είναι η ΑΕΚ που θέλεις να βλέπεις...

19:53

Εχουμε μπει στο τελευταίο τέταρτο της αναμέτρησης, παραμένει το 0-3 για την ΑΕΚ

19:52

ΑΛΛΑΓΗ

75' Στη θέση του Στίβεν Τσούμπερ ο Πέτρος Μάνταλος

19:48

ΑΛΛΑΓΗ

71' Ο Φροίξος Γρίβας αντικατέστησε τον Λάζαρο Λάμπρου

19:46

69' Σουτ του Γκαγιέγος με το αριστερό, έξω από την περιοχή, η μπάλα λίγο άουτ

19:44

ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΑΤΙΤΣΑΣ

Η ΑΕΚ κάνει ότι θέλει στον αγωνιστικό χώρο, ακόμα και με δέκα παίκτες και δικαιότατα έχει φτάσει στο 0-3 μέχρι στιγμής

19:42

65' Δευτερόλεπτα μετά τη χαμένη του ευκαιρία, ο Ανσαριφάρντ σκόραρε με δυνατό σουτ από το ύψος της περιοχής για το 0-3 της ΑΕΚ

19:41

64' Ευκαιρία για την ΑΕΚ στην αντεπίθεση, ο Μισελέν γύρισε την μπάλα, αλλά ο Διαμαντής έκοψε πριν γίνει απειλητικός ο Ανσαριφάρντ

19:39

ΑΛΛΑΓΕΣ

62' Ο Καρίμ Ανσαριφάρντ στη θέση του Σέρχιο Αραούχο και ο Γεβγέν Σάκχοφ στη θέση του Νορντίν Αμραμπάτ

19:38

61' Κίτρινη κάρτα στον Βούρο για μαρκάρισμα στον Αραούχο

19:36

ΑΛΛΑΓΗ

59' Ο Φαν Ντούινεν αντικαθιστά τον Καστάνιος

19:35

58' Κάθετη του Νέιρα στον Ντουρμισάι ο οποίος βρέθηκε απέναντι στον Στάνκοβιτς αλλά ο Βράνιες επενέβη την τελευταία στιγμή και έστειλε την μπάλα κόρνερ

19:32

55' Σουτ του Ντουρμισάι μέσα από την περιοχή, ο Τζαβέλλας έβαλε την κόντρα κι έδιωξε σε κόρνερ

19:30

53' Εκτέλεση φάουλ του Νέιρα, κεφαλιά του Διαμαντή αρκετά άουτ η μπάλα

19:28

Χωρίς κάτι το ιδιαίτερο τα πέντε πρώτα λεπτά στο δεύτερο ημίχρονο

19:23

Αρχισε το δεύτερο ημίχρονο

19:22

ΑΛΛΑΓΕΣ

Ο Ουές παίρνει την θέση του Πασαλίδη και ο Ντουρμισάι τη θέση του Καμάου για τον ΟΦΗ

19:21

Η ΑΕΚ βρίσκεται στον αγωνιστικό χώρο ενώ τώρα βγήκαν από τα αποδυτήρια και οι παίκτες του ΟΦΗ

Το 0-2 της ΑΕΚ με το γκολ του Τσούμπερ

19:11

Κατά την αποχώρηση των δυο ομάδων για τα αποδυτήρια, ο Βασίλης Δημητριάδης δέχθηκε κίτρινη κάρτα από τον διαιτητή Φωτιά για διαμαρτυρίες

19:05

Τρομερή εμφάνιση από την ΑΕΚ προς ώρας, δεν καταφέρνει, μέχρι στιγμής, να της χαλάσει το πάρτι ο Φωτιάς με τις αποφάσεις του.

19:04

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο, η ΑΕΚ προηγείται με 2-0 του ΟΦΗ με γκολ των Αραούχο και Τσούμπερ ενώ παίζει και με 10 παίκτες λόγω της αποβολής του Λιβάι Γκαρσία

19:03

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων, παίζουμε ήδη το πρώτο

19:00

Οταν κάνει «διπλό» στο Ηράκλειο η ΑΕΚ ή όταν το παλεύει τόσο πολύ και το ματς είναι οριακό σε όλα του, τότε επιβεβαιώνει πως έχει υψηλές βλέψεις. Ανατρέξτε και στο παρελθόν

19:00

ΣΤΑΥΡΟΣ ΚΑΖΑΝΤΖΟΓΛΟΥ

Απίθανα πράγματα από την ΑΕΚ, απίθανα πράγματα από τον Φωτιά. Η ομάδα του Μιλόγεβιτς κεντάει μέσα στο γήπεδο, κάθε επίθεση της μυρίζει γκολ. Ο Φωτιάς αλλάζει τους κανόνες, δεν δίνει κάρτα στην κλωτσιά στο πρόσωπο του Χατζισαφί, βγάζει με κίτρινη το εκτός φάσης παρατεταμένο τράβηγμα του Λάμπρου, αγνοεί την κλωτσιά του Νέιρα και δίνει κόκκινη στην απώθηση του Λιβάι. Μαγεία!

18:59

44' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ, ο Μισελέν εκτέλεσε με δύναμη το φάουλ, ο Επασί έδιωξε με τον Τζαβέλλα να παίρνει το ριμπάουντ αλλά να αστοχεί.

18:58

42' Κίτρινη στον Πασαλίδη για φάουλ στον Αμραμπάτ

18:57

41' Ο Σιμάνσκι γύρισε στον Τσούμπερ, ο οποίος αφού απέφυγε τον προσωπικό του αντίπαλο έστειλε την μπάλα με το αριστερό στα δίχτυα του Επασί για το 0-2 της ΑΕΚ

18:55

39' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ, ο Λάμπρου είδε τον Στάνκοβιτς εκτός εστίας, τον πλάσαρε από πλάγια θέση με την μπάλα να περνάει ελάχιστα άουτ

18:53

Με 4-4-1 θα συνεχίσει η ΑΕΚ, με τον Αμραμπατ δεξιά και τον Τσούμπερ αριστερά

18:51

36' Κόκκινη κάρτα στον Λιβάι Γκαρσία και από μια κίτρινη σε Νέιρα και Λάμπρου, με 10 συνεχίζει η ΑΕΚ!

18:49

34' Ενταση μεταξύ των ποδοσφαιριστών αυτή τη στιγμή

18:47

31' Στο έδαφος ο Χατζισαφί, έχει ματώσει και υπάρχει μια μικρή διακοπή στο παιχνίδι

18:44

29' Σουτ του Αμραμπατ, κόντραρε η μπάλα στον Διαμαντή και απομακρύνθηκε

18:43

27' Ευκαιρία για την ΑΕΚ, γύρισμα του Γκαρσία, συρτό σουτ του Αμραμπατ, δεν μπόρεσε να κάνει την προβολή ο Τζαβέλλας, η μπάλα πέρασε άουτ

Το γκολ της ΑΕΚ με τον Σέρχιο Αραούχο

18:42

25' Ο Νέιρα προσπάθησε να σουτάρει από το ύψος της περιοχής αλλά τον έκοψε την τελευταία στιγμή ο Σιμάνσκι

18:38

Εξαιρετικό ξεκίνημα στο ματς από την ΑΕΚ. Φοβερή ποιότητα στην επίθεση, η προσωπικότητα του Αμραμπατ έκανε την αρχική δουλειά, η κλάση του Αραούχο την υπόλοιπη

18:36

Hθελε το γκολ ο Αραούχο. Και για ψυχολογικούς λόγους. Νιώθει οδηγός της ομάδας...

18:35

19' Ο Λάμπρου μπήκε στην περιοχή από αριστερά, αλλά ο Βράνιες έδιωξε πριν γίνει απειλητικός ο μεσοεπιθετικός του ΟΦΗ

18:33

18' Νέα ευκαιρία για την ΑΕΚ, ο Λιβάι Γκαρσία έδωσε στα δεξιά στον Μισελέν που έκανε το overlap, ο Γάλλος σούταρε με δύναμη, άουτ η μπάλα

18:31

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

15' 0-1 για την ΑΕΚ με συρτό δυνατό σουτ του Αραούχο από το ύψος της περιοχής

18:28

13' Σέντρα του Μισελέν από τα δεξιά, μπλόκαρε με ευκολία ο Επασί

18:27

Ο ΟΦΗ προσπαθεί με κάθετες μπαλιές να διασπάσει την άμυνα της ΑΕΚ, ανεπιτυχώς μέχρι στιγμής

18:27

Παιχνίδι κέντρου κατά κύριο λόγο στα τελευταία λεπτά

18:24

4-3-3 η διάταξη του ΟΦΗ, 4-2-3-1 με τον Τσούμπερ σε ελεύθερο ρόλο πίσω από τον Αραούχο για την ΑΕΚ

18:23

Στα έως τώρα παιχνίδια της ΑΕΚ, είναι φανερό πως ο Τζαβέλλας μπορεί να δώσει και επιθετικές λύσεις

18:20

5' Νέα ευκαιρία για την ΑΕΚ, κεφαλιά του Τζαβέλλα από το ύψος της περιοχής, η μπάλα λίγο άουτ

18:18

2' Πρώτη ευκαιρία για την ΑΕΚ, βαθιά μπαλιά του Μισελέν, ο Γκαρσία πλάσαρε πάνω από τον Επασί αλλά η μπάλα πέρασε μόλις άουτ

18:17

Καλησπέρα και από εμένα, η ΑΕΚ θέλει να αποφύγει το ...σύνδρομο του Παναθηναϊκού. Δηλαδή να μην χαλάσει τις εντυπώσεις της πρεμιέρας, να κάνει το «δύο στα δύο» και να πείσει για τη δυναμική της.