Ροή Ειδήσεων Top Clubs Top Leagues Sport Lifestyle Blogs Podcasts Long Forms Auto Moto Bet Πρόγραμμα TV Πρωτοσέλιδα Ποδόσφαιρο Μπάσκετ Σπορ

2η Αγωνιστική
Ζωσιμάδες

1-0

22:31

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας για τον αγώνα μεταξύ του ΠΑΣ και του Παναθηναϊκού, που έληξε με 1-0 υπέρ των Ηπειρωτών. Να έχετε ένα ευχάριστο βράδυ!

22:30

ΣΩΤΗΡΗΣ ΜΥΚΟΝΙΟΥ

Την διθυραμβική εμφάνιση της πρεμιέρας ακολούθησε μία αρκετά μετριότητα εμφάνιση στα Γιάννενα με τον Παναθηναϊκό να δυσκολεύεται αρκετά στην δημιουργία και στην ορθολογική αντάπτυξη. Ίσως το «Χ» να ήταν πιο δίκαιο αποτέλεσμα, όμως το βασικό πρόβλημα είναι η εικόνα της ομάδας.

22:27

ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

Ο ΠΑΣ Γιάννινα επικράτησε με 1-0 του Παναθηναϊκού στους «Ζωσιμάδες».

VIDEO HIGHLIGHTS

Η φάση στην οποία ο ΠΑΣ διαμαρτύρεται για πέναλτι!

22:21

Έξι λεπτά καθυστερήσεις στο παιχνίδι.

22:16

86' Ο Μιλιντσεάνου περνάει στην θέση του Μορέιρα για τον ΠΑΣ.

22:15

85' Ο Κάργας ανάγκασε τον Λεοντίγκιν σε μεγάλη επέμβαση μετά από κακή απομάκρνυση σε σέντρα του Παναθηναϊκού.

22:13

Παρά τις φύσει επιθετικές αλλαγές που έκανε ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς, ο Παναθηναϊκός δεν μπορεί να βρει απαντήσεις στα προβλήματα που του βάζει ο ΠΑΣ.

22:10

80' Κίτρινη κάρτα για τον Γκαρντάφσκι.

Το φάουλ του Λούντκβιστ με το οποίο απείλησε ο Παναθηναϊκός.

22:09

80' Διπλή αλλαγή για τους «πράσινους» με τους Βιτάλ και Καρλίτος να αποχωρούν και τους Χατζηγιοβάνη και Μακέντα να περνούν στις θέσεις τους.

22:08

78' Σουτ του Βιτάλ μέσα από την περιοχή που μπλοκάρει άνετα ο Λεοντίγκιν.

22:05

75' Κόρνερ για τον ΠΑΣ.

22:03

Απομάκρυνε ο Βέλεθ.

22:03

ΣΤΑΥΡΟΣ ΚΑΡΑΪΝΔΡΟΣ

Για να δούμε την εικόνα του Παναθηναϊκού μετά τις αλλαγές του Γιοβάνοβιτς και πόσο αυτές θα τον κάνουν πιο επιθετικό.

22:03

73' Κόρνερ για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

22:00

70' Ο Σιόντης στην θέση του Καραχάλιου για τον ΠΑΣ Γιάννενα.

21:59

69' Διπλή με Βιγιαφάνες και Παλάσιος στις θέσεις των Μαουρίσιο και Αϊτόρ.

21:56

Σωστή ή λάθος η απόφαση το θέμα είναι ότι ο Παναθηναϊκός γλίτωσε και το 1-0 διατηρείται όπως διατηρούνται οι ελπίδες του. Αλλά με αυτή την εικόνα δύσκολα να αλλάξει την κατάσταση.

21:55

65' Μετά την ευκαιρία του Περέρα που απέκρουσε ο Διούδης, ο Παναθηναϊκός απειλεί με μακρινό σουτ.

21:53

Ο Παπαδόπουλος το θεωρεί χέρι στήριξης και συμφωνεί με τον Τζήλο οπότε το πέναλτι είναι άκυρο.

21:52

62' Κίτρινη κάρτα για τον Λεοντίγκιν.

21:51

61' Κίτρινη κάρτα στον Καρλίτος.

21:49

Τίποτα μέχρι στιγμής από τον Παναθηναϊκό που προσπαθεί να κερδίσει μέτρα για να δημιουργήσει προϋποθέσεις για να απειλήσει τον ΠΑΣ.

21:49

Μία φάση όλη κι όλη για τον αρνητικό Παναθηναϊκό που δεν βρήκε απαντήσεις στα προβλήματα που του έβαλε ο ΠΑΣ Γιάννινα. Οι γηπεδούχοι δεν δυσκολεύτηκαν να κρατήσουν το υπέρ τους σκορ γεμίζοντας με άγχος και λανθασμένες επιλογές τους φιλοξενούμενους. Το ενδιαφέρον επικεντρώνεται στην αντίδραση που θα βγάλει, αν βγάλει, ο Παναθηναϊκός στο δεύτερο ημίχρονο.

21:49

59' Πέναλτι για τον ΠΑΣ Γιάννινα.

21:46

56' Ο Ιωανίδης μπαίνει στην θέση του Λούντκβιστ.

21:44

54' Εξαιρετικό φάουλ του Λούντκβιστ που πέρασε λίγο πάνω από την εστία του Λεοντίγκιν.

Ο τραυματισμός του Πέδρο Κόντε.

21:38

49' Παράλληλη σέντρα από τον Κώτσιρα που μπλοκάρει ο Λεοντίγκιν.

21:35

Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου!

21:34

Οι ομάδες έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο.

Η ευκαιρία του Αϊτόρ στο 42ο λεπτό!

21:23

21:20

Οι «πράσινοι» έχουν πετάξει στα... σκουπίδια ένα ημίχρονο και θα χρειαστούν βοήθεια από το πάγκο τους (αλλαγές στην τακτική αλλά και σε παίκτες) ώστε να βελτιώσουν την εικόνα τους και να διεκδικήσουν το παιχνίδι.

21:18

ΗΜΙΧΡΟΝΟ

Λήξη του πρώτου μέρους με τον ΠΑΣ να προηγείται 1-0 του Παναθηναϊκού χάρη στο υπέροχο γκολ του Γκαρντάφσκι στο 5ο λεπτό.

21:17

45+3' Κι άλλη κεφαλιά του Σάρλια που πέρασε και πάλι άουτ.

21:17

45+2' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό.

21:15

45' Επικίνδυνη παράλληλη σέντρα για τον ΠΑΣ, που πέρασε από όλους και κατέληξε άουτ,

21:13

43' Ο Μορέιρα στην θέση του Πέδρο Κόντε.

21:11

42' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με πλασέ του κίνηση του Αϊτόρ από σέντρα του Χουάνκαρ που πέρασε λίγο άουτ.

21:10

40' Αναγκαστική αλλαγή για τον Πέδρο Κόντε, που τραυματίστηκε σε προσπάθειά του να εκτελέσει στην κίνηση.

21:07

37' Κίτρινη κάρτα για τον Πέδρο Κόντε για φάουλ στον Βέλεθ.

21:03

Το «τριφύλλι» αντιμετωπίζει αρκετά προβλήματα στην ανάπτυξή του και εξαιτίας αυτού δεν μπορεί να φτάσιε με αξιώσεις στην περιοχή του ΠΑΣ. Ο Ματέους Βιτάλ τράβηξε και τα βλέμματα με την εμφάνισή του στην 1η αγωνιστική και ο προπονητής του «Άγιαξ της Ηπείρου» δεν υπήρχε περίπτωση να μην φροντίσει να έχει ένα πλάνο αντιμετώπισης ειδικά για την περίπτωσή του.

21:01

32' Κόρνερ για τον ΠΑΣ.

20:59

30' Άστοχη κεφαλιά του Σάρλια.

20:58

29' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό.

Το γκολ του Γκαρντάφσκι για το 1-0 του ΠΑΣ Γιάννενα!

20:55

Κακός ο Παναθηναϊκός, θέλει αλλά δεν μπορεί να δημιουργήσει πόσω μάλλον να απειλήσει.

20:54

24' Παιχνίδι κέντρου μέχρι στιγμής με αρκετά εκατέρωθεν λάθη και λιγοστές ευκαιρίες.

20:51

22' Κίτρινη κάρτα για τον Σάρλια και επικίνδυνο φάουλ για τον ΠΑΣ.

20:46

15' Ο Παναθηναϊκός προσπαθεί να πάρει τον έλεγχο του αγώνα και να δημιουργήσει επίνδυνες στιγμές στην περιοχή του ΠΑΣ, όμως η ομάδα του Ηρακλή Μεταξά στέκεται πολύ καλά στον αγωνιστικό χώρο.

20:40

Ο ΠΑΣ έχει βάλει τις βάσεις για τη νίκη και με πάει για μία τρομερή επίδοση κόντρα στον Παναθηναϊκό μέσα στο 2021. Έχει παίξει με τους «πράσινους» τρεις φορές, δύο για το κύπελλο και μία για το πρωτάθλημα, μετρώντας ισάριθμες νίκες!

20:38

Πάντως, ανεξάρτητα από την έκβαση του αγώνα, ο ΠΑΣ Γιάννινα είναι ανταγωνιστικός και για δεύτερο σερί ματς ρίχνει... στον κουβά τις προβλέψεις για την εφετινή του παρουσία.

20:37

7' Γυριστό του Καρλίτος μέσα από την περιοχή, αλλά η μπάλα πέρασε αρκετά άουτ.

20:36

Υπάρχει κι ένα θετικό σε αυτό. Να δούμε την αντίδραση του Παναθηναϊκού κυνηγώντας το σκορ. Να δούμε τι χαρακτήρα θα βγάλει στο γήπεδο με τις νέες συνθήκες που δημιουργήθηκαν.

20:36

Εκπληκτικό σουτ του Γκαρντάφσκι έξω από την περιοχή και προβάδισμα για τον «Άγιαξ της Ηπείρου».

20:35

Το χειρότερο δυνατό ξεκίνημα για τον Παναθηναϊκό.

20:35

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

5' 1-0 για τον ΠΑΣ!

20:32

2' Τεράστια ευκαιρία με την μπάλα να «κάθεται» λίγο έξω από την μικρή περιοχή του Διούδη από το κόρνερ, αλλά ο Πίρσμαν να σουτάρει άουτ από πλεονεκτική θέση.

20:31

1' Επικίνδυνη σέντρα για τον ΠΑΣ που απομάκρυνε ο Βέλεθ σε κόρνερ.

20:30

Ξεκίνησε το παιχνίδι!

20:29

Οι δύο ομάδες ετοιμάζονται για την σέντρα.

20:23

Ο ΠΑΣ προέρχεται από μία πολύ μεγάλη νίκη απέναντι στον ΠΑΟΚ στην «Τούμπα» και θέλει να κάνει το 2/2 απέναντι στους μεγάλους εκμεταλλευόμενος το αβαντάζ της έδρας.

20:17

Καλησπέρα και από μενα! Ο Παναθηναϊκός σήμερα ψάχνει το πρώτο του διπλό στη σεζόν και τη δεύτερη νίκη του εβρισκόμενος σε πολύ καλό μομέντουμ. Δεν παύει όμως να αγωνίζεται σε μία έδρα στην οποία αγνοεί τη νίκη τα τελευταία σχεδόν πέντε χρόνια, πράγμα που σημαίνει πως η αποστολή του δεν θα είναι εύκολη, παρ' ότι οι Γιαννιώτες δεν έχουν το ίδιο καλή ομάδα με πέρυσι.

20:14

Ο Χουάν Χοσέ Περέα αντιμετωπίζει για πρώτη φορά την παλιά του ομάδα. Το καλοκαίρι ο Κολομβιανός επιθετικός μετακινήθηκε στα Γιάννενα από τον Παναθηναϊκό!

20:07

Στον πάγκο του ΠΑΣ οι: Μπρένερ, Λιάσος, Λώλης, Μέντες Μορέιρα, Μιλιντσεάνου, Οικονομόπουλος, Παντελάκης, Σιόντης, Σουλής.

20:07

Καλησπερα κι από μένα. Ματς ειδικών συνθηκών για την ομάδα του Γιοβάνοβιτς που θα μετρηθεί με τις δυνάμεις της.

20:06

ΕΝΔΕΚΑΔΑ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

Οι επιλογές του Ηρακλή Μεταξά: Λοντίγκιν, Εραμούσπε, Κάργα, Σάλιακας, Πίρσμαν, Καραχάλιος, Ντομίνγκες, Σνάιντερ, Γκαρντάφσκι, Περέα, Κόντε

20:03

Ο ΠΑΣ μετράει τέσσερις σερί νίκες και μία ισοπαλία στην έδρα του ενάντια στον Παναθηναϊκό σ' αυτό το διάστημα!

20:00

Πέντε χρόνια έχει να κερδίσει στους Ζωσιμάδες ο Παναθηναϊκός. Στις 14/02/2016 είχε επικρατήσει με 0-3. Ο Παναγιώτης Βλαχοδήμος είχε ανοίξει το σκορ στο 26' και ο Μπέργκ σκόραρε δις (82' και 90+1') για να διαμορφώσει το τελικό σκορ. Μάλιστα, οι «πράσινοι» αγωνιζόντουσαν με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Ζέκα στο 39'.

19:52

Στον πάγκο βρίσκονται οι: Μπρινιόλι, Αλεξανδρόπουλος, Ιωαννίδης, Μακέντα, Χατζηγιοβάνης, Σάντσες, Βιγιαφάνες, Παλάσιος, Πούγγουρας.

19:49

ΕΝΔΕΚΑΔΑ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΥ

Ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς αποφάσισε να μην προβεί σε καμία αλλαγή σε σχέση με την ενδεκάδα της πρεμιέρας: Διούδη, Βέλεθ, Σάρλια, Χουάνκαρ, Κώτσιρα, Πέρεθ, Μαουρίσιο, Λούντκβιστ, Βιτάλ, Αϊτόρ, Καρλίτος.

19:42

Καλησπέρα σας! Σήμερα θα παρακολουθήσουμε μαζί το παιχνίδι ανάμεσα στον Παναθηναϊκό και τον ΠΑΣ Γιάννενα στους «Ζωσιμάδες», που θα διεξαχθεί στις 20:30 με μετάδοση από την Cosmote TV.