Ροή Ειδήσεων Top Clubs Top Leagues Sport Lifestyle Blogs Podcasts Long Forms Auto Moto Bet Πρόγραμμα TV Πρωτοσέλιδα Ποδόσφαιρο Μπάσκετ Σπορ

00:00

Ευχαριστούμε που ήσασταν μαζί μας. Ανανεώνουμε το ραντεβού μας για αύριο!

00:00

Για πρώτη φορά η Μπαρτσελόνα χάνει τρία συνεχόμενα εντός έδρας ευρωπαϊκά παιχνίδια στην ιστορία της (0-3 από την Γιουβέντους και 1-4 από την Παρί Σεν Ζερμέν).

23:58

Η τελευταία φορά που κέρδισε η Γιουβέντους στο πρώτο της ευρωπαϊκό παιχνίδι στη σεζόν ήταν το 2010 στα προκριματικά του Europa League.

23:57

ΤΕΛΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ

Λιλ - Βόλφσμπουργκ 0-0

23:56

Αλλάζει η απόφαση λόγω VAR και δίνεται φάουλ δίπλα από την γραμμή της μεγάλης περιοχής.

23:55

90+7' Πέναλτι για την Λιλ!

23:53

ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Βιγιαρεάλ - Αταλάντα 2-2 και Ντινάμο Κιέβου - Μπενφίκα 0-0

23:52

Ακύρωνεται το γκολ του Σαπαρένκο για την Ντιναμό Κιέβου ως οφσάιντ μέσω του VAR.

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

90+3' Το 1-0 για την Ντινάμο Κιέβου με τον Μικόλα Σαπαρένκο στα... χασομέρια!

23:49

90+3' Έξω ο Μάουντ μέσα ο Λόφτους Τσικ για την Τσέλσι.

23:49

90' Ο Πίτσι στην θέση του Ράφα Σίλβα για την Μπενφίκα.

VIDEO HIGHLIGHTS

Το 2-1 της Βιγιαρεάλ με τον Νταντζούμα!

23:47

88' Ο Μάριο Γκασπάρ στην θέση του Αλφόνσο Πεντράθα για την Βιγιαρεάλ.

23:46

86' Κίτρινη κάρτα για τον προπονητή της Βόλφσμπουργκ, Μαρκ Φαν Μπόμελ.

23:46

86' Κίτρινη κάρτα για τον Λακρουά της Βόλφμπουργκ.

23:45

88' Διπλή αλλαγή για την Ζενίτ με τους Μοστοβόι και Κρουγκοβόι να παίρνουν την θέση των Κλαουντίνιο και Ρακίτσκι.

23:45

Τρεις αλλαγές για την Γιουβέντους με τους Ράμσεϊ (84'), Κουλουσέφσκι (83') και Ρουγκάνι (86') να περνούν στην θέση των Ντιμπάλα, Κουαδράδο και Ντε Λιγκτ αντίστοιχα.

23:44

83' Αλλαγή για Βόλφσμπουργκ με τον Γκέρχαρντ να περνάει στην θέση του Ρουσιγιόν, αλλά και για την Λιλ με τον Ονάνα να μπαίνει στην θέση του Ξέκα.

23:42

85' Ο Τααράμπτ θα περάσει στην θέση του Ζοάο Μάριο για την Μπενφίκα.

23:42

84' Αποβολή του Κοκλέν για την Βιγιαρεάλ με δεύτερη κίτρινη κόκκινη κάρτα.

23:42

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

85' Και πάλι Λεβαντόφσκι για την Μπάγερν Μονάχου και 3-0 την Μπαρτσελόνα στο «Καμπ Νου».

23:41

Δεύτερος νεότερος παίκτης που ντεμπουτάρει για την Μπαρτσεελόνα στο Champions League σε ηλικία 18 ετών και 104 ημερών μετά τον Λιονέλ Μέσι (17 ετών και 166 ημερών).

23:40

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

83' Η Αταλάντα ισοφαρίζει σε 2-2 με προβολή του Ρόμπιν Γκόσενς.

23:39

82' Κίτρινη κάρτα για τον Γκαρμάς της Ντιναμό Κιέβου.

23:38

82' Ο Κραβτσόβ πέρασε στην θέση του Κουζιάεβ για την Ζενίτ. Οι Τσίλγουελ και Σίλβα μπήκαν αντί των Αλόνσο και Αθπιλικουέτα.

Το 1-0 της Τσέλσι με τον συνήθη ύποπτο Ρομέλου Λουκάκου!

23:36

79' Ο Μίραντσουκ πέρασε στην θέση του Πεσίνα για την Αταλάντα.

23:36

74' Γιαζιτσί και Λιχάντζι πέρασαν στην θέση των Γκόμες και Ικονέ για τη Λιλ.

23:35

78' Κίτρινη κάρτα για τον Ουπαμεκανό της Μπάγερν Μονάχου.

23:35

76' Κίτρινη κάρτα για τον Κονκλέν της Βιγιαρεάλ.

23:34

76' Καραβαέβ και Βέρμπιτς περνούν στην θέση των Τσιγκάνκοβ και ντε Πένα για την Ντινάμο Κιέβου.

23:34

76' Ο Ερόκχιν στην θέση του Γουέντελ για τη Ζενίτ.

23:33

75' Μέσα οι Νανάσι και Όλσον για την Μάλμε και έξω οι Ίνοσεντ και Ριεκς.

23:32

70' Κίτρινη κάρτα ο Λούκας Ενμετσά της Βόφλσμπουργκ.

23:32

73' Κίτρινη κάρτα για τον Ίλια Ζαμπάρνι της Ντινάμο Κιέβου.

23:31

74' Ο Αλεχάντρο Μπαλντέ περνάει στην θέση του Τζόρντι Άλμπα για την Μπαρτσελόνα.

23:31

75' Έξω ο Μάλκολμ και μέσα ο Αρτέμ Ντζιούμπα για τη Ζενίτ.

23:31

Ωραία κάθετη πάσα του Μορένο και ανάλογο τελείωμα του Νταντζούμα για τη Βιγιαρεάλ και το υπέρ της 2-1.

23:30

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ

73' Πλήρης ανατροπή για την Βιγιαρεάλ που έκανε το 2-1 με τον Νταντζούμα.

23:29

Στο ίδιο λεπτό αντικαταστάθηκε και πέρασε στην θέση του ο Αλμπέρτο Μορένο για την Βιγιαρεάλ.

23:29

72' Κίτρινη κάρτα για τον Γιέρεμι Πίνο της Βιγιαρεάλ.

23:28

71' Κίτρινη κάρτα για τον Τζούλιαν Βάιγκλ της Μπενφίκα.

23:28

70' Ο Σερτζ Γκνάμπρι πέρασε στην θέση του Τζαμάλ Μουσιάλα για την Μπάγερν.

«Χτύπησε» και ο Λεβαντόφσκι για το 0-2 της Μπάγερν Μονάχου

23:27

70' Ο Γκασπερίνι πέρασε τον Γιόσιπ Ίλισιτς στην θέση του Ντουβάν Ζαπάτα για την Αταλάντα.

23:27

68' Μέσα οι ΜακΚένι και Κεν για την Γιουβέντους και έξω οι Μπεντακούρ και Μοράτα.

23:26

66' Μέσα οι Ενμετσά και Μπορνό για την Βόλφσμπουργκ κι έξω οι Βέγκχορστ και Φίλιπ.

23:25

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

69' Ο Ρομέλου Λουκάκου δίνει ξανά την λύση για το 1-0 της Τσέλσι με υπέροχη κεφαλιά κερδίζοντας τους αντιπάλους του.

23:25

65' Κίτρινη κάρτα για τον Βάλντσμιντ της Βόλφσμπουργκ.

23:24

63' Κίτρινη κάρτα για τον Ικονέ της Λιλ.

23:24

Μέσα για την Μπαρτσελόνα οι Μινγκέθα και Φιλίπε Κουτίνιο αντί των Γκαρθία και Λ. Ντε Γιονγκ. Ο Νάγκελσμαν πέρασε τον Ερναντέζ στην θέση του Παβάρντ.

23:22

65' Κίτρινη κάρτα του Ζεράρ Μορένο για την Βιγιαρεάλ.

23:22

63' Κόκκινη κάρτα για την Βόλφσμπουργκ και τον Μπρουκς εξαιτίας δεύτερης κίτρινης κάρτας που αντίκρισε.

23:21

63' Ο Κάι Χάβερτζ πέρασε στην θέση του Χακίμ Ζίγιες για την Τσέλσι.

23:21

59' Νάλιτς και Αμπουμπακαρί μέσα για την Μάλμε, έξω οι Ρακίπ και Μπιρμάντσεβιτς.

23:21

62' Λουκεμπάκιο και Βάλντσμιντ πέρασαν στις θέσεις των Μπακού και Στέφεν για την Βόλφσμπουργκ.

23:20

63' Ντιναμό Κιέβου - Μπενφίκα: Γκαρμάς μέσα, έξω Σκούριν - Ράντονιτς, Λαζάρο και Νούνιες μέσα, εκτός οι Έβερτον, Γκιλμπέρτο και Γιάρεμτσουκ.

23:19

61' Τρεις αλλαγές για την Βιγιαρεάλ. Ο Κοκλέν στην θέση του Καπουέ, ο Νταντζούμα στου Ντιά και ο Γκόμεθ σ' αυτή του Τριγκέρος. Ο Γκασπερίνι πέρασε τον Ντεμιράλ στην θέση του Ντζιμσίτι.

23:17

59' Διπλή αλλαγή για την Μπαρτσελόνα με τους Γκάβι και Ντεμίρ να περνούν στην θέση των Μπουσκέτς και Σέρχι Ρομπέρτο.

Το 0-3 της Γιουβέντους από τον Άλβαρο Μοράτα!

Το 1-1 της Βιγιαρεάλ με τον Μανού Τριγκέρος!

23:15

56' Κίτρινη κάρτα του Γκιλαβογκί για την Βόλφσμπουργκ.

23:14

55' Κίτρινη κάρτα για τον Καπουέ της Βιγιαρεάλ.

23:14

Ο Μουσιάλα σούταρε με την μπάλα να πηγαίνει στο δοκάρι και ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι πετάχτηκε πρώτος στην επαναφορά με προβολή και «έγραψε» το 0-2.

23:12

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

56' Ο Ρόμπερτ Λεβαντόφσκι σκοράρει για το 0-2 της Μπάγερν επί της Μπαρτσελόνα!

23:10

52' Κίτρινη κάρτα στον Σίντορτσουκ της Ντινάμο Κιέβου.

23:09

52' Μεγάλη επέμβαση του Τερ Στέγκεν στο τελείωμα του Σανέ μέσα από την περιοχή.

23:08

Ακυρώνεται το γκολ μέσω του VAR, αφού η μπάλα είχε περάσει την τελική γραμμή του πλαγίου στην διάρκεια της φάσης που έφερε το τέρμα των Γάλλων.

23:07

Ο Καναδός επιθετικός πήρε την μπάλα από τον Ικονέ, μπήκε στην περιοχή και νίκησε τον Κάστελς της Βόλφσμπουργκ για το 1-0 των «Λιλουά».

23:06

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΛ

48' Ο Τζόναθαν Ντέιβιντ ανοίγει το σκορ για την Λιλ!

23:05

47' Μεγάλη ευκαιρία για την Μπενφίκα με τον Έβερτον στο 47', αλλά νικήθηκε από τον Μπόικο.

23:02

Ξεκίνησαν τα δεύτερα ημίχρονα και των έξι αγώνων!

23:01

Για πρώτη φορά από τη σεζόν 2003-04 η Μπαρτσελόνα αποτυγχάνει να έχει έστω μία τελική στην αντίπαλη εστία στο πρώτο ημίχρονο εντός έδρας ματς στην φάση των ομίλων.

22:59

Νέο ρεκόρ για την Μπάγερν Μονάχου στο Champions League, με τους Γερμανούς να φτάνουν τα 23 συνεχόμενα ματς στην διοργάνωση έχοντας πετύχει τουλάχιστον ένα γκολ!

22:55

Τα σκορ ημιχρόνου των αγώνων!

22:55

Πρώτη φορά τρία γκολ για την Γιουβέντους στο πρώτο ημίχρονο μετά από εννιά χρόνια και το παιχνίδι απέναντι στην Νόρτζελαντ.

22:49

Ημίχρονο σε όλα τα παιχνίδια!

22:49

45' Κίτρινη κάρτα για τον Αθπιλικουέτα της Τσέλσι.

22:48

45+2' Κίτρινη κάρτα για τον Μπρουκς της Βόλφσμπουργκ.

22:47

45+3' Η ασίστ του Ραμπιό στον Μοράτα, που πήρε ωραία την μπάλα μπροστά του και με λόμπα νίκησε τον Ντιαβαρά.

22:46

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

45+1' Το 0-3 με τον Άλβαρο Μοράτα για τη Γιουβέντους!

22:46

44' Κίτρινη για τον Γιάρεμτσουκ της Μπενφίκα.

Το τυχερό γκολ του Μίλερ για το 0-1 επί της Μπαρτσελόνα!

22:45

44' Ο Ντιμπάλα είναι εύστοχος από την άσπρη βούλα και κάνει το 0-2 για τη Γιουβέντους!

22:43

43' Πέναλτι για τη Γιουβέντους σε ανατροπή του Μοράτα από τον Νίλσεν και κίτρινη κάρτα στον παίκτη της Μάλμε.

Η μεγάλη επέμβαση του Βλαχοδήμου στο φάουλ του Σαπαρένκο!

22:41

Κάτι έχει ο Μίλερ με την Μπαρτσελόνα...

22:40

39' Κίτρινη κάρτα για τον Μπρόρσον της Μάλμε.

22:40

Ωραία ομαδική προσπάθεια της Βιγιαρεάλ, με την μπάλα να κοντράρει από το γύρισμα και να φτάνει στον Μανού Τριγκέρος, που πλάσαρε εύστοχα για το 1-1 επί της Αταλάντα.

22:39

39' Η Βιγιαρεάλ ισοφαρίζει με τον Τριγκέρος!

Το γκολ του Άλεξ Σάντρο για την Γιουβέντους!

22:34

Ωραία ομαδική προσπάθεια της Μπάγερν, σουτ του Μίλερ, η μπάλα κόντραρε στον Γκαρθία , ξεγέλασε τον Τερ Στέγκεν κι έγινε το 0-1.

22:34

34' Το 0-1 για την Μπάγερν απέναντι στην Μπαρτσελόνα με τον Τόμας Μίλερ!

22:31

31' Κίτρινη κάρτα για τον Μπεντζαμίν Αντρέ της Λιλ.

22:28

28' Σουτ του Άλεξ Σάντρο μέσα από την περιοχή που πέρασε άουτ για τη Γιουβέντους.

22:26

22:25

24' Κίτρινη κάρτα για τον Μάρτεν Ντε Ρουν της Αταλάντα.

22:24

21' Κίτρινη κάρτα για τον Ράφα Σίλβα της Μπενφίκα.

22:23

Σέντρα του Κουαδράδο που πέρασε απ' όλους και ο Άλεξ Σάντρο με κεφαλιά ψαράκι έκανε το 0-1 για την «μεγάλη κυρία».

22:23

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

23' Γκολ για την Γιουβέντους με τον Άλεξ Σάντρο!

22:22

22' Σουτ του Τριγκέρος μέσα από την περιοχή με τον Μούσο να μπλοκάρει εύκολα τελικά.

Το 0-1 για την Αταλάντα με το γκολ του Φρόιλερ!

22:15

15' Σέντρα του Άλμπα και σουτ του Σέρχι Ρομπέρτο στην κίνηση μέσα από την περιοχή που πέρασε αρκετά άουτ.

22:13

13' Φάουλ του Μπουράκ Γιλμάζ της Λιλ που απέκρουσε ο Κάστελς της Βόλφσμπουργκ.

22:10

8' Κίτρινη κάρτα για τον Κίμιχ της Μπάγερν Μονάχου.

22:09

9' Τρομερή απέκρουση του Βλαχοδήμο σε φάουλ του Σαπαρένκο.

22:07

Ο Ζαπάτα του έστρωσε την μπάλα κι εκείνος εκτέλεσε μέσα από την περιοχή.

22:06

6' Το 0-1 για την Αταλάντα από τον Ρέμο Φρόιλερ!

Τα στιγμιότυπα του Σεβίλλη-Σάλτσμπουργκ!

Τα στιγμίοτυπα του Γιανγκ Μπόις-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ!

22:00

Σέντρα σ' όλα τα παιχνίδια!

21:56

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ έκανε απόψε το παιχνίδι με τα λιγότερα σουτ στην ιστορία της σύμφωνα με την Opta από το 2003-04 στα 138 παιχνίδια που έχει δώσει στον θεσμό σε όλο αυτό το διάστημα. Το τελευταίο σουτ των «Κόκκινων Διαβόλων» έγινε στο 25ο λεπτό (!!).

Το γκολ της νίκης της Γιανγκ Μπόις στο 90+5' από τον Σιεμπατσό!

21:41

Τρομερή νίκη-ανατροπή με 2-1 για την Γιανγκ Μπόις μέσα στην έδρα της απέναντι στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Στο 1-1 έμειναν Σεβίλλη και Σάλτσμπουργκ στην Ανδαλουσία.

21:40

Ο Σιεμπατσό εκμεταλλεύτηκε το τραγικό λάθος του Λίνγκαρντ, βγήκε τετ α τετ και δεν άφησε την ευκαιρία να πάει χαμένη νικώντας τον Ντε Χέα, κάνοντας το 2-1 και φέρνοντας... τούμπα το παιχνίδι.

21:38

90+7' Σκοράρει ο Σιεμπατσό και ολοκληρώνει μία τεράστια και ιστορική ανατροπή για την Γιανγκ Μπόις με 2-1 κόντρα στην Γιουνάιτεντ!

21:37

ΕΝΔΕΚΑΔΕΣ

Οι παίκτες που θα ξεκινήσουν στο παιχνίδι στα Μπαρτσελόνα-Μπάγερν Μονάχου, Τσέλσι-Ζενίτ, Λιλ-Βόλφσμπουργκ και Βιγιαρεάλ-Αταλάντα.

21:35

90+2' Διπλή αλλαγή για την Γιανγκ Μπόις με τους Κανγκά και Σέζιγκερ να περνούν στην θέση των Ελία και Λάουπερ.

21:32

89' Ο Άντονι Μαρσιάλ πέρασε στην θέση του Φρεντ.

21:31

87' Ο Μοντιέλ θα περάσει στην θέση του Νάβας για την Σεβίλλη.

21:31

84' Από μία κίτρινη κάρτα σε Νάβας (Σεβίλλη) και Καπάλντο (Σάλτσμπουργκ).

21:30

87' Κεραυνός του Λάουπερ που απέκρουσε ο Ντε Χέα.

21:30

86' Τεράστια ευκαιρία του Ενγκαμαλό για το γκολ της νίκης, αλλά το σουτ του πέρασε άουτ.

Η εισβολή του οπαδού στο Γιανγκ Μπόις-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ

21:26

82' Κίτρινη ο Ντιλέινι για την Σεβίλλη.

21:25

82' Αλλαγές για την Γιανγκ Μπόις με τον Ρίεντερ να περνά στην θέση του Μαρτίνς Περέιρα και τον Σουλεϊμάνι στην θέση του Χέφτι.

Το «θέατρο» του Εν Νεσιρί που οδήγησε στην αποβολή του στο 50'

21:23

80' Διπλή αλλαγή για την Σάλτσμπουργκ με τους Καπάλντο και Οκαφόρ να παίρνουν τις θέσεις των Σέιβαλντ και Αντεγιέμι.

Η ισοφάριση της Γιανγκ Μπόις με τον Ενγκαμαλό στο 66'!

21:22

78' Τεράστια ευκαιρία με κεφαλιά του Λαμέλα να περνάει οριακά άουτ για την Σεβίλλη.

21:18

Ο Καρίμ Αντεγιέμι της Σάλτσμπουργκ έγινε ο πρώτος παίκτης από τη σεζόν 2003-04, που κερδίζει τρία πέναλτι σ' ένα ημίχρονο αγώνα Champions League. Σε ολόκληρο αγώνα τον ξεπερνάει μόνο ο Άριεν Ρόμπεν, που είχε κερδίσει τέσσερα σ' ένα ματς τη σεζόν 2013-2014.

21:15

72' Διπλή αλλαγή για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Οι Λίνγκαρντ και Μάτιτς μπήκαν στην θέση των Κριστιάνο Ρονάλντο και Μπρούνο Φερνάντες.

21:14

67' Ο Αντάμου εισήλθε στο παιχνίδι στην θέση του Σέσκο για την Σάλτσμπουργκ.

21:14

66' Ο Ράφα Μίρ θα μπει στην θέση του Ιβάν Ράκιτιτς για την Σεβίλλη.

21:14

65' Κίτρινη κάρτα για τον Ιβάν Ράκιτιτς της Σεβίλλης.

Η ανεπανάληπτη χαμένη ευκαιρία του Σολέ, που ακυρώθηκε βέβαια ως οφσάιντ.

Το πέναλτι που ζητάει ο Κριστιάνο Ρονάλντο!

21:10

Σέντρα του Ελία και τελείωμα στην κίνηση του Εγκαμαλό, που πρόλαβε τον Ραφάελ Βαράν και σκόραρε για το 1-1.

21:09

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

66' Γκολ από τον Ενγκαμαλό για την Γιανγκ Μπόις και 1-1!

21:07

64' Κίτρινη κάρτα στον Βαράν για καθυστερήσεις.

21:03

58' Ο Έρικ Λαμέλα πέρασε για την Σεβίλλη στην θέση τουη Πάπου Γκόμες.

21:03

51' Αλλαγή για την Σάλτσμπουργκ με τον Πιατκόφσκι να περνάει στην θέση του Βόμπερ.

21:01

Η καριέρα του Ντόνι φαν ντε Μπέεκ στη Γιουνάιτεντ δεν λέει να πάρει την ανιούσα. Έχει πραγματοποιήσει 38 εμφανίσεις με τους «κόκκινους διαβόλους» έχοντας παίξει συνολικά μόλις 1.510 λεπτά, κάτι που... μεταφράζεται σε 40 λεπτά ανά ματς. Σήμερα έγινε αλλαγή στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους με τον Βαράν περνάει στην θέση του.

20:55

50' Κίτρινη κάρτα για τον Μαρτίνς Περέιρα της Γιανγκ Μπόις!

20:54

ΑΠΟΒΟΛΗ

50' Δεύτερη κίτρινη κόκκινη κάρτα για τον Εν Νεσίρι της Σεβίλλη, που έκανε... θέατρο προσπαθώντας να εκμαιεύσει πέναλτι από τον Κουλμπάκοβ.

Το 1-1 με πέναλτι του Ιβάν Ράκιτιτς στο 42'!

20:51

47' Τελείωμα του Σέσκο στην κίνηση λίγο έξω από την μικρή περιοχή και εξαιρετικη απόκρουση του Μπόνο.

20:50

Δύο αλλαγές για την Σεβίλλη με τον Οκάμπος να περνάει στην θέση του Σούσο και τον Ντιλέινι σ' αυτήν του Τζόρνταν.

20:49

46' Από μία αλλαγή για κάθε ομάδα στο Γιανγκ Μπόις-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Ο Βάγκνερ πέρασε τον Σιεμπατσό στην θέση του Σιέρο και ο Σόλσκιερ τον Βαράν σ' αυτήν του Φαν ντε Μπέεκ.

20:48

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο και στα δύο παιχνίδια!

20:47

Ρεκόρ πέναλτι σ' ένα ημίχρονο στο Σεβίλλη-Σάλτσμπουργκ. Πρώτη φορά που γίνονται τέσσερα πέναλτι στα πρώτα 45 λεπτά αγώνα Champions League από τη σεζόν 2003-04 που έχει ξεκινήσει να κρατάει data η Opta!

20:42

Ο Άαρον Γουάν Μπισάκα είναι ο πρώτος παίκτης της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ που αποβάλλεται με απευθείας κόκκινη κάρτα στο Champions League μετά τον Μάρτιο του 2013 και τον Νάνι σε αγώνα με την Ρεάλ Μαδρίτης.

Τα τέσσερα πέναλτι που δόθηκαν μέσα σε μισή ώρα στο Σεβίλλη-Σάλτσμπουργκ!

20:33

Τέλος στο πρώτο μέρος και στο «Ραμόν Σάντσεθ Πιθχουάν» με τις Σεβίλλη και Σάλτσμπουργκ να μένουν στο 1-1.

20:33

Ημίχρονο στο «Στάντιον Βάνκντορφ» με την Γιουνάιτεντ να προηγείται με 1-0 της Γιανγκ Μπόις!

Το μαρκάρισμα που επέφερε την αποβολή του Γουάν Μπισάκα στο 35ο λεπτό!

20:29

Ο Κριστιάνο Ρονάλντο σκόραρε για πρώτη φορά απέναντι στην Γιανγκ Μπόις. Αυτή ήταν η 36η διαφορετική ομάδα που πέτυχε γκολ εναντίον της στο Champions League. Ισοφάρισε τον Λιονέλ Μέσι, που έχει επίσης 36.

20:27

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

42' 1-1 με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Ιβάν Ράκιτιτς!

20:26

41' Πέναλτι για τη Σεβίλλη!

20:25

Η Σεβίλλη ξεκίνησε σήμερα το παιχνίδι με την γηραιότερη ενδεκάδα που έχει παρουσιάσει ποτέ στην ιστορία της στο Champions League έχοντας μέσο όρο ηλικίας 29 έτη και 299 ημέρες.

20:23

38' Διαγώνιο σουτ μέσα από την περιοχή από τον Φάσναχτ, που πέρασε λίγο άουτ από αριστερό κάθετο δοκάρι του Ντε Χέα.

20:23

37' Αλλαγή τακτικής από τον Σόλσκιερ, που έβαλε τον Νταλότ στην θέση του Σάντσο.

20:22

36' 1/2 για τον Σούτσιτς που αυτή τη φορά αστόχησε στο πέναλτι.

20:21

36' Και τρίτο πέναλτι για την Σάλτσμπουργκ. Το κέρδισε ο Καρίμ Αντεγιέμι σε ανατροπή του από τον Μπόνο.

20:21

35΄ Αποβολή του Γουάν Μπισάκα για άτσαλο αντιαθλητικό μαρκάρισμα στον Μαρτίνς. Με δέκα παίκτες για το υπόλοιπο παιχνίδι η Γιουνάιτεντ.

20:19

33' Ευκαιρία για τους Ελβετούς της Γιανγκ Μπόις με τον Εμπισέρ, που σούταρε άουτ από καλή θέση.

Η εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Σούτσιτς που έβαλε μπροστά στο σκορ την Σάλτσμπουργκ!

20:17

Ο Μπέντζαμιν Σέσκο έγινε ο νεότερος παίκτης της Σάλτσμπουργκ που ξεκινάει σε αγώνα Champions League!

20:11

26' Κίτρινα κάρτα ο Εν Νεσίρι για τη Σεβίλλη. Θυμίζουμε νωρίτερα έχει δει κίτρινη κάρτα για τους Ανδαλουσιάνους και ο Ντιέγκο Κάρλος στο 13', αλλά και ο Σέιβαλντ για την Σάλτσμπουργκ στο 15'.

20:10

25' Ο Φον Μπάλμος σταμάτησε τον Κριστιάνο Ρονάλντο σε σουτ του Πορτογάλου μέσα από την περιοχή.

Το 0-1 της Γιουνάιτεντ με τον Κριστιάνο Ρονάλντο!

20:06

ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΛ

21' Αυτή τη φορά ο Σούτσιτς θα ευστοχήσει και θα ανοίξει το σκορ για την Σάλτσμπουργκ!

20:06

21' Πέναλτι για την Σάλτσμπουργκ!

20:02

17' Τεράστια ευκαιρία για την Σεβίλλη με τον Πάπου Γκόμες να βγαίνει τετ α τετ, αλλά να μην μπορεί να κρεμάσει επιτυχημένα τον Κοχν.

Το κορεό των οπαδών της Γιανγκ Μπόις!

19:59

Σέντρα του Μπρούνο Φερνάντες και πλασέ στην κίνηση του Κριστιάνο για το 0-1 των Άγγλων.

19:59

13 ' 0-1 για την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με τον Κριστιάνο Ρονάλντο!

19:58

13' Αστόχησε στην εκτέλεση ο Αντεγιέμι!

19:57

12' Πέναλτι για την Σάλτσμπουργκ!

19:51

6' Τεράστια ευκαιρία για την Σεβίλλη με τον Εν Νεσιρί να κάνει αρκετά άστοχη κεφαλιά από πολύ καλή θέση.

19:48

3' Ευκαιρία για την Γιανγκ Μπόις με το τελείωμα του Ελία να περνάει λίγο έξω.

19:45

Σέντρα και στα δύο παιχνίδια!

19:42

ΕΝΔΕΚΑΔΑ ΣΑΛΤΣΜΠΟΥΡΓΚ

Οι έντεκα που επέλεξε ο Ματίας Τζέισλε για τους Αυστριακούς: Κοχν, Ούλμερ, Βόμπερ, Σολέ, Κρίστενσεν, Σέιβαλντ, Καμαρά, Άαρονσον, Σούτσιτς, Αντεγιέμι, Σέσκο.

19:41

ΕΝΔΕΚΑΔΑ ΣΕΒΙΛΛΗΣ

Ο Γιούλεν Λοπετέγκι επέλεξε τους Μπόνο, Ακούνια, Κουντέ, Ντιέγκο Κάρλος, Νάβας, Ράκιτιτς, Φερνάντο, Τζόρνταν, Πάπου Γκόμες, Σούσο, Εν Νεσιρί.

19:38

ΕΝΔΕΚΑΔΑ ΓΙΑΝΓΚ ΜΠΟΪΣ

Ο Ντέιβιντ Βάγκνερ ξεκινάει με τους: Φον Μπάλμος, Γκαρσία, Λάουπερ, Καμαρά, Χέφτι, Μαρτίνς Περέιρα, Σιέρο, Ενγκαμαλό, Εμπισέρ Φάσναχτ, Ελία

19:35

ΕΝΔΕΚΑΔΑ ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΓΙΟΥΝΑΪΤΕΝΤ

Ο Όλε Γκούναρ Σόλσκιερ επέλεξε τους: Ντε Χέα, Γουάν Μπισάκα, Λίντελοφ, Μαγκουάιρ, Σο, Φρεντ, Φαν Ντε Μπεκ, Πογκμπά, Μπρούνο Φερνάντες, Σάντσο, Κριστιάνο Ρονάλντο

19:30

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε απόψε όλα τα παιχνίδια της πρώτης αγωνιστικής του Champions League ξεκινώντας από τα Γιανγκ Μπόις-Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Σεβίλλη-Σάλτσμπουργκ, που προηγούνται χρονικά και ξεκινούν στις 19:45. Όλα τα παιχνίδια θα μεταδοθούν από την Cosmote TV.