ΝΙΚΟΣ ΝΙΟΠΛΙΑΣ «Η ΑΕΚ έχει το εύκολο γκολ, όμως έχει αδυναμίες» /

ΤΟΥΡΝΟΥΑ «ΠΑΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ» Δείτε ζωντανά τη συνέντευξη Τύπου /

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ BC Χαμόγελα, πειράγματα και mini games στην «ερυθρόλευκη» Media Day /

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΑΤΡΩΝ Ανακοίνωσε Δίπλαρο και έξι ακόμη παίκτες /

Α1 ΓΥΝΑΙΚΩΝ ΧΑΝΤΜΠΟΛ Ο Μέγας Αλέξανδρος Γιαννιτσών αποχώρησε από το πρωτάθλημα /

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΠΕΛΚΑΣ «Τραγουδούσατε το όνομά μου κι αφού έχασα το πέναλτι» /

ΚΙΝΓΚΣΛΕΪ ΚΟΜΑΝ Επιτυχημένη επέμβαση στην καρδιά /

ΑΛΕΞ ΑΝΤΕΤΟΚΟΥΝΜΠΟ «Συμφωνεί με τους Τορόντο Ράπτορς» /

ROTAX MAX CHALLENGE Μία κατηγορία, όνειρο! /

ΠΕΠ ΓΚΟΥΑΡΝΤΙΟΛΑ «Δεν ζητάω συγγνώμη για κάτι που δεν είπα» /

ΑΝΔΡΕΑΣ ΛΑΣΚΑΡΑΤΟΣ Δοκιμασία στο θρυλικό Spa!

Πρόγραμμα TV

Ροή Ειδήσεων Top Clubs Top Leagues Sport Lifestyle Blogs Podcasts Long Forms Auto Moto Bet Πρόγραμμα TV Πρωτοσέλιδα Ποδόσφαιρο Μπάσκετ Σπορ

Κυριακή 12 Σεπτεμβρίου

Super League Interwetten
1η Αγωνιστική
Τούμπα

0-1

86' Κόντε

21:01

Ευχαριστούμε πολύ που παρακολουθήσατε μαζί μας την αναμέτρηση του ΠΑΟΚ με τον ΠΑΣ Γιάννινα! Καλό σας βράδυ!

20:58

ΤΕΛΟΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ 0-1

20:50

Ο Κρέσπο γύρισε με το κεφάλι την μπάλα στον Ζίβκοβιτς, ο οποίο βγήκε να διώξει με τα πόδια. Έκανε τσαφ και ο Κόντε με πλασέ αφού έστειλε την μπάλα πρώτα στο δοκάρι και μετά στα δίχτυα

20:47

ΓΚΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 0-1

86' Τεράστιο λάθος από τον Ζίβκοβιτς που το εκμεταλλεύεται ο Κόντε και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα προ κενής εστίας!

VIDEO HIGHLIGHTS

Ντεμπούτο για Μιτρίτσα

Η τεράστια ευκαιρία του Καγκάβα

20:42

81' Κίτρινη κάρτα στον Σβαμπ

20:41

81' «Στοπ» από τον Ζίβκοβιτς, στον Κόντε στην προσπάθεια του να τον περάσει!

20:40

ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ

80' Εκτός ο Περέα, στη θέση του ο Μέντες

20:37

ΔΙΠΛΗ ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΠΑΟΚ

75΄ Μέσα οι Άκπομ και Σίντλεϊ εκτός οι Βιεϊρίνια και Μουργκ

20:26

65' Η εκτέλεση του Κόντε κοντράρει στο τείχος και η μπάλα καταλήγει κόρνερ

20:25

65' Φάουλ σε καλή θέση για τον ΠΑΣ Γιάννινα

20:25

64' Κίτρινη για τον Βιεϊρίνια

20:22

ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

61' Μίτριτσα και Κούρτιτς στις θέσεις των Καγκάβα και Ντόουγκλας

20:21

60' Ο Καγκάβα χάνει τεράστια ευκαιρία, στέλνοντας την μπάλα λίγα εκατοστά μακριά από δοκάρι

20:19

58' Σουτ του Σβιντέρσκι κόντραρε και κατέληξε κόρνερ

20:10

ΑΝΤΩΝΗΣ ΤΣΑΚΑΛΕΑΣ

Ο ΠΑΟΚ έφτασε τις 9 τελικές, με την πλειοψηφία τους (5) να είναι εκτός περιοχής. Λεπτομέρεια, αλλά ας καταγραφεί καθώς δείχνει και τον τρόπο που ο ΠΑΟΚ προσπαθεί να... βρει την άκρη. Την ίδια στιγμή, Μιτρίτσα, Ακπομ και Κούρτιτς ξεκίνησαν προθέρμανση.

20:07

46' Πρώτη απειλή για τον ΠΑΟΚ, με το σουτ του Μουργκ να μπλοκάρεται από τον Λοντίγκιν

20:06

ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

20:05

Οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο!

Η μεγάλη ευκαιρία του ΠΑΣ

19:50

Χωρίς σκορ το πρώτο ημίχρονο στην Τούμπα! Ο ΠΑΟΚ έχει την κυριαρχία στο παιχνίδι, ωστόσο οι ευκαιρίες που έχει δημιουργήσει έχουν βρει σε γιαννιώτικο «τείχος». Ο ΠΑΣ από την πλευρά του προσπαθεί να δημιουργήσει ευκαιρίες εκμεταλλευόμενος τα λάθη των γηπεδούχων, με χαρακτηριστικό παράδειγμα την φάση στις καθυστερήσεις.

19:48

ΛΗΞΗ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ 0-0

19:48

ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΣ

45'+2 Ο Σνάιντερ από θέση τετ-α-τετ νικιέται από τον Ζίβκοβιτς που αποκρούει στέλνοντας την μπάλα κόρνερ!

19:46

45'+1 Κίτρινη κάρτα για τον Πρίσμαν

Η μεγάλη ευκαιρία του Σβάμπ!

Το ακυρωθέν γκολ του ΠΑΣ Γιάννινα

19:41

40' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με το σουτ του Σβιντέρσκι να μπλοκάρεται από τον Λοντίγκιν

19:38

38' Τα πολλά φάουλ στα τελευταία λεπτά έχουν χαλάσει τον ρυθμό του αγώνα, με τον Αριστοτέλη Διαμαντόπουλο να προσπαθεί να βάλει μία τάξη κάνοντας παρατηρήσεις στους παίκτες

19:34

33' Κίτρινη κάρτα για τον Εραμούσπε, σε μαρκάρισμα πάνω στον Βιερίνια

19:30

Λίγο πριν το πρώτο τρίτο της αναμέτρησης, ο ΠΑΟΚ έχει κατοχή (όπως αναμενόταν) αλλά με εξαίρεση την ευκαιρία του Σβαμπ από στατική φάση, δεν τον τον έχει «νιώσει» ο ΠΑΣ. Αυτό που λείπει από τον Δικέφαλο είναι ένταση στο παιχνίδι του.

19:28

27' Κακό σουτ από τον Ντόουγκλας με την μπάλα να περνάει πολύ ψηλά από τα δοκάρια!

19:26

25' Πετυχαίνει γκολ ο ΠΑΣ Γιάννινα, ωστόσο ακυρώνεται πριν καν οι παίκτες πανηγυρίσουν καθώς η μπάλα στο γύρισμα του Περέα έχει βγει ολόκληρη εκτός των γραμμών

19:23

23' Η κεφαλιά του Σβαμπ σταματιέται από τον Σάλιακα πάνω στη γραμμή!

19:20

Η εικόνα του αγωνιστικού χώρου προκαλεί πολλά ερωτηματικά. Σε αρκετά σημεία, ειδικά στον άξονα, το χορτάρι μοιάζει αδύναμο.

19:19

18' Ο Βιεϊρίνια με μια σέντρα-σουτ προσπάθησε να απειλήσει τον Λοντίγκιν στέλνοντας τη μπάλα άουτ

19:16

Στο 13ο λεπτό, οι φίλοι του ΠΑΟΚ ζητούν πέναλτι για την ομάδα του στην πτώση του Τέιλορ, εντός της περιοχής. Από τα ριπλέι φαίνεται πως ο Κάργα πατάει καθαρά τον παίκτη του ΠΑΟΚ, ωστόσο το μαρκάρισμα γίνεται εκτός περιοχής. Ο παίκτης του ΠΑΣ δεν έχει πρόθεση να τον πατήσει, αλλά τον πατάει... Το VAR δεν μπορεί να επέμβει καθώς δεν τίθεται θέμα πέναλτι!

19:05

4΄ Η πρώτη τελική στο ματς ανήκει στον ΠΑΟΚ, με τον Σβιντέρσκι να πιάνει ένα σουτ μέσα στην περιοχή και να στέλνει την μπάλα άουτ

19:01

ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ

18:59

Οι δύο ομάδες παίρνουν θέσεις στον αγωνιστικό χώρο!

18:55

«ΚΛΙΚΣ» ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΘΕΡΜΑΝΣΗ ΤΟΥ ΔΙΚΕΦΑΛΟΥ

18:50

Να υπενθυμίσουμε πως το παιχνίδι μεταδίδεται από τα κανάλια της Nova! Μετά τη χθεσινή συμφωνία του Δικέφαλου με την Nova, αποφασίστηκε πως η αναμέτρηση θα μεταδοθεί από το Novasports2.

18:35

Για να κλείσουμε το θέμα της αλλαγής κάτω από τα δοκάρια, από την αρχή του καλοκαιριού, ο Λουτσέσκου ήταν στο 50%-50% και μέχρι την παραμονή του αγώνα στο Δουβλίνο, ο Πασχαλάκης είχε μικρό και όχι ξεκάθαρο προβάδισμα. Σε μια «μάχη» που κρίθηκε στις λεπτομέρειες, τα λανθασμένα γεμίσματα του Πασχαλάκη στη Ριέκα, έπαιξαν το ρόλο τους

18:34

Ο ΠΑΟΚ μετράει εφτά συνεχόμενες νίκες απέναντι στον ΠΑΣ. Τελευταία φορά ηττήθηκε από την ομάδα των Ιωαννίνων στην «Τούμπα» με 0-1 με γκολ του Τζιμόπουλου (16') στις 08/01/2017.

18:27

Στον πάγκο για τους Ηπειρώτες βρίσκονται οι Σούλης, Παντελάκης, Οικονομόπουλος, Λιάσος, Μίνα, Σιόντης, Μέντες, Λώλης και Μιλιντσεάνου

18:26

ΕΝΔΕΚΑΔΑ ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ

Η ενδεκάδα που επέλεξε ο Ηρακλής Μεταξάς: Λοντίγκιν, Σάλιακας, Πέερσμαν, Εραμούσπε, Κάργας, Ντομίγκες, Καραχάλιος, Γκαρντάφσκι, Σνάιντερ, Περέα και Κόντε.

18:19

Στον πάγκο βρίσκονται οι Πασχαλάκης, Μιχάι, Μιχαηλίδης, Σίντκλεϊ, Τσιγγάρας, Κούρτιτς, Κωνσταντέλιας, Μίτριτσα, Άκπομ

18:19

Ο Ραζβάν Λουτσέσκου προχώρησε σε τρεις αλλαγές, τη μια εκ των οποίων δεν την περιμέναμε...Και αναφέρομαι σε αυτή κάτω από την εστία. Ενδείξεις υπήρχαν, αλλά δεν ήταν δεδομένο οτι θα καταγραφεί...

18:18

ΕΝΔΕΚΑΔΑ ΠΑΟΚ

Οι «11» που επέλεξε ο Ραζβάν Λουτσέσκου για τον Θεσσαλονικείς: Ζίβκοβιτς, Κρέσπο, Βαρέλα, Βιεϊρίνια, Τέιλορ, Ντάγκλας, Σβαμπ, Καγκάβα, Μπίσεσβαρ, Μουργκ, Σβιντέρσκι

18:15

Καλησπέρα από την Τούμπα, με τους γκολκίπερ των δυο ομάδων να έχουν ήδη βγει στον αγωνιστικό χώρο για προθέρμανση, ενώ έχει γίνει γνωστή η 11άδα του ΠΑΟΚ!

18:10

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε το παιχνίδι ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και τον ΠΑΣ Γιάννινα στην«Τούμπα», που θα ξεκινήσει στις 19:00.