Ροή Ειδήσεων Top Clubs Top Leagues Sport Lifestyle Blogs Podcasts Long Forms Auto Moto Bet Πρόγραμμα TV Πρωτοσέλιδα Ποδόσφαιρο Μπάσκετ Σπορ

Καλή συνέχεια

18:03

Μείνετε συντονισμένοι στο sportday.gr για να διαβάσετε το ρεπορτάζ της αναμέτρησης

18:02

Τέλος στο Audi Dome με τον Ερυθρό Αστέρα να παίρνει μία εύκολη νίκη, καθώς ο Παναθηναϊκός δεν μπόρεσε να βρει τα πατήματά του στο δεύτερο μισό του αγώνα

18:00

55-83 Νέο λάθος από τον Παναθηναϊκό, με τον Λαζάρεβιτς να γράφει το τελικό σκορ

18:00

55-81 Άστοχες και οι δύο βολές για τους «πράσινους»

17:58

ΜΑΡΙΝΟΣ ΠΡΙΝΤΕΖΗΣ

Οι απουσίες των Μέικον-Νέντοβιτς, προφανώς και έχουν παίξει τον ρόλο τους, αλλά δεν αποτελούν δικαιολογία για το γεγονός ότι η ομάδα υπέστη ολική κατάρρευση και στη τελευταία περίοδο. Αμυνα... μηδέν!

17:45

Ακόμα μία κακή επίθεση για τους «πράσινους» και λάθος στη συνέχεια από τον Λευτέρη Μποχωρίδη

17:41

43-66 Ο Μίτροβιτς δεν σταματά να πληγώνει τους «πράσινους»

17:34

Οι "πράσινοι" έχουν δεχθεί ένα επί μέρους 30-8 σε 9' λεπτά στη 3η περίοδο. Χωρίς "μυαλό" στην επίθεση και κυρίως καθόλου άμυνα. Σαν να έχουν ξεχάσει στα αποδυτήρια την σκληράδα τους.

17:34

43-62 Με 1/2 βολές του Μίτροβιτς

17:34

Φάουλ από τον Κασελάκγη και δύο βολές για τον Μίτροβιτς

17:32

43-61 Κάρφωμα στον αιφνιδιασμό από τον Μίτροβιτς και τάιμ άουτ από τον Δημήτρη Πρίφτη

17:31

43-59 Με τον Μίτροβιτς

17:31

43-57 Με έυστοχη βολή του Κάλινιτς

17:29

Ο Άαρον Γουάιτ σηκώθηκε και κατευθύνεται προς τα αποδυτήρια, με τον κόσμο να τον χειροκροτεί

17:27

Το ιατρικό τιμ του Ερυθρού Αστέρα έχει μπει στο παρκέ και παρέχει τις πρώτες βοήθειες στον Αμερικανό φόργουορντ

17:27

Πολύ άτυχος ο πρώην παίκτης των «πρασίνων», ο οποίος δεν έχει σηκωθεί ακόμα από το παρκέ

17:26

43-56 Ο Άαρον Γουάιτ τελειώνει τη φάση, αλλά έπεσε άτσαλα στο παρκέ και με την πρώτη ματιά φαίνεται να έσπασε το χέρι του

17:21

Η άμυνα ζώνης του Ερυθρού Αστέρα έχει δημιουργήσει προβλήματα στην επίθεση των "πρασίνων" που δείχνει να έχει "μπλοκάρει". Ταυτόχρονα η ομάδα δέχθηκε και πόντους στο τρανζίσιον. Πολύ αναιμική η εικόνα του Παναθηναϊκού ΟΠΑΠ στη 3η περίοδο.

17:16

39-44 Ο Ιβάνοβιτς πληγώνει τους «πράσινους»

17:14

Πολλά μαζεμένα λάθη στα πρώτα 3 λεπτά του δευτέρου ημιχρόνου σε επίθεση και άμυνα (οι "πράσινοι" δέχθηκαν δύο μαζεμένα καλάθια-φάουλ). Καλώς ο Δημήτρης Πρίφτης πήρε τάιμ άουτ για να διορθώσει τα κακώς κείμενα.

17:04

Ερυθρός Αστέρας: Γουάιτ 7, Χόλινς 4, Γουόλτερς 4, Κούζμιτς 3, Νταβίντοβατς 2, Μίτροβιτς, Κάλινιτς 5(1), Λάζιτς 2, Ιβάνοβιτς 3(1), Λαζάρεβιτς 2.

16:57

Παναθηναϊκός: Παπαπέτρου 5(1), Πέρι 3(1), Κασελάκης 11(2), Καββαδάς 3, Παπαγιαννης 4, Ρος, Έβανς 2, Μαντζούκας 2, Μποχωρίδης 5(1), Γουάιτ, Φλόιντ

16:53

Πίεση, πίεση, πίεση! Το σήμα κατατεθέν και δεν αλλάζει. Πίεση είτε από την επαναφορά του αντιπάλου είτε με "παγίδες". Καλό και γρήγορο passing game στην επίθεση ώστε να υπάρξει η ιδανική έξτρα πάσα και ποστ απ παιχνίδι. Αλλες φορές βγήκε, άλλες όχι. Σημασία έχει η προσπάθεια. Ο Λεωνίδας Κασελάκης ήταν από τους διακριθέντες του πρώτου ημιχρόνου.

16:49

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου, με τον Παναθηναϊκό να έχει το προβάδισμα με 35-32

16:49

35-32 Με 2/2 βολές του Κάλινιτς

16:48

Ξεκινά και πάλι το παιχνίδι, με τον Παναθηναϊκό να πιέζει πάρα πολύ, αλλά τον Οκάρο Γουάιτ να κάνει νέο φάουλ και τον Κάλινιτς να κερδίζει δύο βολές

16:46

Είναι φιλικό παιχνίδι που σαφώς δεν στοιχίζει σε τίποτα. Ομως ενόψει των επίσημων αγώνων, οι "πράσινοι" θα πρέπει να προσέξουν και τα αμυντικά ριμπάουντ. Υπήρξαν 3-4 φάσεις που ανανέωσαν τις ευκαιρίες στον Κούζμιτς και στη παρέα του. Λογικό να υπάρχουν και τα "κενά" διαστήματα.

16:43

Άστοχο τρίποντο για τον Ερυθρό Αστέρα, αλλά ο Παπαγιάννης δεν μπορεί να συγκρατήσει την μπάλα στον αγωνιστικό χώρο

16:39

30-24 Πολύ ωραία επίθεση από τους «πράσινους» με τον Παπαγιάννη να τελειώνει με κάρφωμα

16:38

28-24 Με τον Χόλινς και τάιμ άουτ από τον Δημήτρη Πρίφτη

16:38

Ο Λευτέρης Μαντζούκας χρησιμοποιήθηκε για αρκετά λεπτά στο "3" και ήταν μαχητικός στο αμυντικό κομμάτι. Ο Δημήτρης Πρίφτης πιστεύει πολύ στις δυνατότητές του νεαρού φόργουορντ και τη νέα χρονιά θα έχει ενεργό ρόλο.

16:27

Η πάσα του Ρος ήταν όλα τα... λεφτά, αλλά το σωστό διάβασμα της φάσης από τον Φλόιντ και η πάσα του Εβανς που ερχόταν σαν... τρέιλερ και εντέλει κάρφωσε, χειροκροτήθηκε από τον πάγκο. Η έξτρα πάσα είναι κάτι που ζητάει ο Δημήτρης Πρίφτης.

16:26

Νέα καλή άμυνα από τον Παναθηναϊκό, με τον Ερυθρό Αστέρα να κάνει τελικά το λάθος

16:23

Ο Παναθηναϊκός στην πρώτη περίοδο σουτάρει με 43% από το δίποντο και το τρίποντο, ενώ από τις βολές οι παίκτες του Δημήτρη Πρίφτη έχουν φτάσει το 80%

16:22

Οι "πράσινοι" είναι συγκεντρωμένοι στο παρκέ, ψάχνουν το ποστ απ, πιέζουν πολύ πάνω στη μπάλα και επιχειρούν με σωστή αλληλοκάλυψη να κλείσουν την ρακέτα τους κόντρα στα ψηλά κορμιά των Σέρβων. Πρώτο δεκάλεπτο με θετικό πρόσημο.

16:21

Τέλος της πρώτης περιόδου, με τον Παναθηναϊκό να είναι μπροστά στο σκορ με 19-14

16:15

18-12 Ο Άαρον Γουάιτ ακολουθεί και πάλι τη φάση και τελειώνει με κάρφωμα μετά από άστοχο τρίποντο

16:09

Ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ επιδιώκει να βρει τις μις-ματς καταστάσεις. Κάτι που επιχείρησε να κάνει αρκετές φορές και στα προηγούμενα φιλικά.

16:09

Φάουλ και η μπάλα στον Παναθηναϊκό

16:08

11-9 Νέο τρίποντο από τον Παναθηναϊκό με τον Κασελάκη, ο οποίος φτάνει τους 6 πόντους

16:07

8-9 Με τον Γουόλτερς

16:07

8-7 Ο Πέρι με τρίποντο δίνει το προβάδισμα στους «πράσινους»

16:07

5-7 Ο Χόλινς βάζει τον Ερυθρό Αστέρα μπροστά από κοντά

16:06

Καλησπέρα και από εμένα. Περιμένουμε με μεγάλο ενδιαφέρον το τουρνουά στο Μόναχο, καθώς θα πάρουμε ένα ασφαλές δείγμα κόντρα σε ομάδες επιπέδου Ευρωλίγκας.

16:00

Στο παρκέ για τους «πράσινους» βρίσκονται οι Πέρι, Παπαπέτρου, Κασελάκης, Γουάιτ και Παπαγιάννης

15:58

Ο Αμερικανός γκαρντ έχει υποστεί διάστρεμμα στον δεξιό του αστράγαλο από την αναμέτρηση με τη Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης και ακολουθεί θεραπευτική αγωγή

15:56

Ο Δημήτρης Πρίφτης δεν θα έχει στη διάθεσή του τον Ντάριλ Μέικον

15:53

Η νέα αγωνιστική περίοδος είναι προ των πυλών, με τον Παναθηναϊκό να τεστάρει τις δυνάμεις του κόντρα σε ομάδες της Euroleague, αυτό το διήμερο στο Μόναχο και το Audi Dome