ΑΝΤΡΙΟΥ ΓΟΥΪΓΚΙΝΣ Το NBA απέρριψε το αίτημά του για απαλλαγή απ' το εμβόλιο λόγω θρησκευτικών πεποιθήσεων /

ΒΟΛΕΪ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Ήττα του Παναθηναϊκού με 2-1 σετ σε φιλικό κόντρα στον ΠΑΟΚ /

ΕΡΥΘΡΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ - ΣΠΛΙΤ 97-61 Εντυπωσιακή πρεμιέρα και τώρα Euroleague /

ΓΚΡΟΪΤΕΡ ΦΙΡΤ - ΜΠΑΓΕΡΝ ΜΟΝΑΧΟΥ 1-3 Έκαναν το χρέος τους οι «Βαυαροί» /

ΒΟΛΕΪ Η κλήρωση του Ολυμπιακού στην Ευρώπη /

LIGA NOS Λύτρωση στο 90+8' για την Σπόρτινγκ /

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΧΑΝΙΑ 104-70 Φιλική νίκη για τις «ερυθρόλευκες» /

ΧΟΣΕ ΧΟΛΕΜΠΑΣ Εργάτης εργοστασίου, πατέρας, πρωταθλητής, Serie A και Premier League! /

Πρόγραμμα TV

Ροή Ειδήσεων Top Clubs Top Leagues Sport Lifestyle Blogs Podcasts Long Forms Auto Moto Bet Πρόγραμμα TV Πρωτοσέλιδα Ποδόσφαιρο Μπάσκετ Σπορ

Παρασκευή 03 Σεπτεμβρίου

38' Ματέο Γκαρσία

φιλικό

Κλεάνθης Βικελίδης

80' Αβ. Παπαδόπουλος

21:56

Καλό σας βράδυ!

21:55

Ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε μαζί μας σε live περιγραφή τη φιλική αναμέτρηση του Άρη με τον Ολυμπιακό. Μείνετε συντονισμένοι στο sportday.gr για όλα τα νέα της επικαιρότητας

21:55

Ο Άρης κέρδισε τις εντυπώσεις, ενώ από την άλλη ο Ολυμπιακός στο δεύτερο μέρος έβγαλε καλύτερη εικόνα από το πρώτο ημίχρονο, έχοντας όμως παράλληλα και 14 απουσίες λόγω Εθνικών ομάδων

21:54

1-1 το φιλικό ματς για τις δύο ομάδες, ενόψει της έναρξης του πρωταθλήματος σε μία εβδομάδα

21:54

Τέλος του αγώνα στο «Κλεάνθης Βικελίδης»

21:53

90+2' Βγαίνει ο Ντιαγέ και μπαίνει ο Μαρμαρίδης και ο Γκάνεα στη θέση του Μάνου

21:52

90+1' Πρόβλημα για τον Ντιαγέ ο οποίος είναι πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο

21:50

90' Ντεμπούτο και για τον Κινκουέ με τη φανέλα του Ολυμπιακού, ο οποίος μπαίνει στη θέση του Μπα

21:45

84' Σουτ του Τικίνιο μέσα από την περιοχή, η μπάλα κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτύων του Άρη

21:43

82' Μαζεμένες αλλαγές και από τις δύο ομάδες, ο Αποστολόπουλος αντί του Λαλά, και από πλευράς Άρη Χαΐροβιτς και Ματίγια στον αγώνα

21:41

80' ΓΚΟΛ 1-1! Ο Ολυμπιακός ισοφαρίζει στη Θεσσαλονίκη! Σέντρα του Εμβιλά από τα δεξιά, κεφαλιά του Αβραάμ και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα!

21:40

79' Κίτρινη κάρτα στον Ντιαγέ για διαμαρτυρία

21:39

79' Κλέβει ο Τικίνιο στον χώρο του κέντρου, έκανε το σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή, έδιωξε σε κόρνερ ο Ντένις

21:38

77' Κίτρινη κάρτα στον Λαλά

21:37

76' Προσπάθεια από τον Ιτούρμπε από τα δεξιά, πέρασε την μπάλα στον Σάσα, ο οποίος όμως έκανε ένα χλιαρό σουτ και ο Κρίστινσον μπλόκαρε

21:34

73' Σέντρα του Λαλά από τα δεξιά με το αριστερό, κεφαλιά του Ελ Αραμπί μέσα από την περιοχή, άουτ

21:31

71' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό, εκτός ματς ο Λόπες και μπαίνει ο Αλγκασίμ Μπα, ενώ ο Αβραάμ θα πάρει τη θέση του Παπασταθόπουλου

21:29

68' Κίτρινη κάρτα στον Παπασταθόπουλο

21:27

ΑΝΤΩΝΗΣ ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ

Δεύτερη σπουδαία επέμβαση για τον Ισλανδό, στο δεύτερο ημίχρονο, κρατάει ουσιαστικά μόνος του το 1-0.

21:26

66' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βαλμπουενά, πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Άρη η μπάλα

21:25

64' Ωραία ενέργεια του Ιτούρμπε από τα δεξιά, ο οποίος πέρασε δύο παίκτες του Ολυμπιακού, έκανε το γύρισμα στο ύψος του πέναλτι, ο Μαντσίνι έκανε το πλασέ με τον Κρίστινσον να διώχνει!

21:23

Ο Ολυμπιακός δείχνει σε μια ώρα παιχνιδιού να μην μπορεί να συνδέσει τις γραμμές του, κάτι που ουσιαστικά έχει βγάλει εκτός αγώνα τον Λόπες, ο οποίος σπάνια ακουμπάει τη μπάλα.

21:23

62' Βγήκε ο Ματέο Γκαρσία και μπήκε ο Ιτούρμπε για τον Άρη

21:21

ΒΑΣΙΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΩΤΗΣ

Βγάζει πολύ ενέργεια ο Άρης, έχοντας και τη στήριξη του κόσμου του. Δεν θα λέγαμε το ίδιο για τον Ολυμπιακό, που είναι ακίνδυνος επιθετικά μέχρι τώρα και νωθρός.

21:21

Πρώτη συμμετοχή του Μαυρουδή με την πρώτη ομάδα του Ολυμπιακού, οι «ερυθρόλευκοι» θυμίζουμε τον είχαν αποκτήσει από τον Παναθηναϊκό και μέχρι τώρα είχε παίξει μόνο με τους Κ19

21:20

60' Γίνεται αναγκαστική αλλαγή ο Ξενιτίδης και μπαίνει στο γήπεδο ο Μαυρουδής

21:20

59' Διακοπή στο ματς, καθώς βρίσκεται στον αγωνιστικό χώρο πεσμένος ο Ξενιτίδης

21:18

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΓΚΑΜΠΡΑΝΗΣ

Ο Άρης διατηρεί υψηλό ρυθμό και στο δεύτερο ημίχρονο και επιτίθεται διαρκώς στηριζόμενος στην ανασταλτική του λειτουργία που φέρνει πολλά κλεψίματα

21:15

55' Σέντρα του Μαντσίνι από τ' αριστερά, η μπάλα κόντραρε στον Παπασταθόπουλο και πήγε στο οριζόντιο δοκάρι και κόρνερ!

21:13

Εκτέλεσε ο Μαντσίνι, έδιωξε με το κεφάλι ο Καρμπόβνικ

21:13

52' Ωραίο σουτ του Μπερτόγλιο από το ύψος της μεγάλης περιοχής, έδιωξε εντυπωσιακά ο Κρίστινσον σε κόρνερ

21:10

49' Εκτέλεσε ο Βαλμπουενά το κόρνερ, διώχνει η άμυνα του Άρη

21:09

49' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό

21:08

Με τον Μαντσίνι να τραυματίζεται κιόλας και τώρα υπάρχει διακοπή στο ματς

21:07

46' Στην αντεπίθεση ο Άρης μέσα σε 30 δευτερόλεπτα από την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, ο Μαντσίνι βγήκε στην αντεπίθεση με τον Καρμπόβνικ να πιέζει τον Μαντσίνι, όμως ο παίκτης του Άρη δεν μπόρεσε να πλασάρει και η μπάλα πέρασε άουτ

21:06

Οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο για το δεύτερο ημίχρονο της φιλικής αναμέτρησης

20:49

Εξαιρετικός ο Άρης ως τώρα, ειδικά μεσοεπιθετικά. Ζεστό χειροκρότημα από τους φιλάθλους που έχουν ενθουσιαστεί

20:49

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου στο ματς

20:49

Διώχνει ο Φαμπιάνο την εκτέλεση κόρνερ του Λόπες

20:48

45+2' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό

20:41

Ο Άρης είναι καλύτερος σε αυτό το πρώτο ημίχρονο της φιλικής αναμέτρησης, δείχνει πιο επιθετικός απέναντι στον Ολυμπιακό και καταφέρνει να κάνει το 1-0 στο ματς

20:40

38' ΓΚΟΛ 1-0! Ο Άρης ανοίγει το σκορ στο φιλικό ματς! Ωραία προσπάθεια του Μαντσίνι από τα δεξιά, έκανε τη σέντρα και ο Ματέο Γκαρσία από κοντά με το κεφάλι έβαλε μπροστά τους γηπεδούχους!

20:39

Μετά από το πρώτο 25λεπτο ο Ολυμπιακός άρχισε να ισορροπεί κάπως το ματς με τον Βαλμπουενά να παίρνει περισσότερες πρωτοβουλίες στον χώρο του κέντρου

20:39

37' Υπάρχει διακοπή στο ματς, καθώς ο τερματοφύλακας του Άρη Ντένις είναι ακόμη πεσμένος στον αγωνιστικό χώρο μετά τη σύγκρουσή του με τον Μπα

20:38

36' «Γέμισμα» του Βαλμπουενά από εκτέλεση φάουλ, ο Γάλλος έστειλε την μπάλα στην καρδιά της άμυνας του Άρη, όμως ο Μπα στην προσπάθειά του να μπει στη φάση έκανε φάουλ στον τερματοφύλακα, Ντένις

20:35

34' Εκτέλεση από τον Ρόνι Λόπες, πρώτη φορά τα προηγούμενα φάουλ τα εκτελούσε ο Βαλμπουενά, ο Μπα όμως έκανε φάουλ μέσα στην περιοχή και η κατοχή της μπάλας περνά στον Άρη

20:35

33' Φάουλ υπέρ του Ολυμπιακού, λίγα μέτρα έξω από την περιοχή του Άρη

20:27

25' Ο Ολυμπιακός πάντως μέχρι τώρα δείχνει να έχει ένα θέμα στην οργάνωση του παιχνιδιού, εν αντιθέσει με τον Άρη που είναι πιο δραστήριος

20:25

Ο Άρης δημιουργεί εύκολα χώρους στην επίθεση και εκμεταλλεύεται τα κενά του Ολυμπιακού, του λείπουν όμως οι σωστές τελικές επιλογές

20:24

22' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό

20:22

Σουτάρουν πολύ οι παίκτες του Άρη. Έχουν βρει τους χώρους, αλλά δεν αποκλείεται να είναι και εντολή του Άκη Μάντζιου

20:21

19' Σέντρα από τα δεξιά από τον Λαλά, κεφαλιά του Ελ Αραμπί, άουτ

20:18

16' Άλλο ένα μακρινό σουτ από τον Άρη, ξανά ο Μπερτόγλιο, μπλόκαρε σταθερά ο Κρίστινσον

20:16

15' Μακρινό σουτ του Μπερτόγλιο, άουτ

20:15

Η κλασική ευκαιρία του Μάνου θύμισε τον Άρη της περσινής περιόδου. Ο επιθετικός του Άρη άργησε χαρακτηριστικά και μία μεγάλη ευκαιρία χάθηκε

20:15

13' Γρήγορη εκτέλεση πλαγίου άουτ με τα χέρια από τον Λαλά, ο Ελ Αραμπί έγινε κάτοχος της μπάλας μέσα στην περιοχή του Άρη από τη δεξιά πλευρά, ο Μαροκινός έκανε το γύρισμα αλλά η άμυνα του Άρη έδιωξε και σταμάτησε η απειλή του Ολυμπιακού

20:13

11' Φάουλ για τον Ολυμπιακό από πλάγια θέση δεξιά έξω από τη μεγάλη περιοχή. «Γέμισε» ο Βαλμπουενά αλλά ο Ντένις βγήκε και μάζεψε εύκολα την μπάλα

20:11

9' Μαζεύει ο Κρίστινσον μετά την εκτέλεση του κόρνερ από τον Άρη

20:10

8' Ωραία μπαλιά του Ματέο Γκαρσία για τον Μάνο, ο οποίος βγήκε τετ α τετ με τον Κρίστινσον αλλά ο Λαλά τον πρόλαβε και έδιωξε σε κόρνερ!

20:09

7' Σε αυτά τα πρώτα λεπτά του φιλικού ο Άρης είναι η ομάδα με τη μεγαλύτερη κινητικότητα

20:08

Ο Άρης ξεκίνησε πιο δυνατά με πίεση ψηλά και έχει κλέψει αρκετές φορές την μπάλα δημιουργώντας προϋποθέσεις για γκολ

19:53

Μπαίνουν ακόμη φίλαθλοι του Άρη στο γήπεδο. Μετά το τέλος του αγώνα έχουν προγραμματίσει οι οργανωμένοι πορεία διαμαρτυρίας προς το κέντρο της πόλης, για την αφαίρεση των έξι βαθμών από το πρωτάθλημα.

19:47

4' Σουτ του Σάσα λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Κρίστινσον η μπάλα

19:46

Στον πάγκο για τον Άρη θα είναι οι Κουέστα, Χαΐροβιτς, Σάλιαρης, Ματίγια, Γκανέα, Δεληζήσης, Ιτούρμπε, Σιαμπάνης και Μαρμαρίδης

19:45

Οι ενδεκάδες των ομάδων: Άρης: Ντένις, Σάκιτς, Λούμορ, Μπεναλουάν, Φαμπιάνο, Ντιαγέ, Σάσα, Μαντσίνι, Μπερτόγλιο, Ματέο Γκαρσία, Μάνος. Ολυμπιακός: Κρίστινσον, Λαλά, Παπασταθόπουλος, Μπα, Καρμπόβνικ, Ξενιτίδης, Εμβιλά, Ρόνι Λόπες, Βαλμπουενά, Ελ Αραμπί, Τικίνιο.

19:40

Θυμίζουμε δεν έχει ξεκινήσει ακόμη το πρωτάθλημα της Super League, κάτι το οποίο θα συμβεί το άλλο Σαββατοκύριακο, στις 11-12 του μήνα, ενώ αυτές τις ημέρες υπάρχουν οι υποχρεώσεις των Εθνικών ομάδων και με αφορμή την απουσία επίσημων αγώνων οι δύο ομάδες προγραμμάτισαν το μεταξύ τους φιλικό, ως... πρόβα για την έναρξη του πρωταθλήματος