NIOYΚΑΣΤΛ - ΛΙΝΤΣ 1-1 «Χ»αλάστηκαν και οι δύο /

ΣΤΡΑΣΒΟΥΡΓΟ - ΜΕΤΣ 3-0 Υπόθεση ενός ημιχρόνου με Ντιαλό... φωτιά /

ΣΑΣΟΥΟΛΟ - ΤΟΡΙΝΟ 0-1 «Απόδραση» με Πιάτσα στο φινάλε /

ΧΑΝΤΜΠΟΛ Η Ιαπωνία κέριδσε την Παλαιστίνη 56-1 /

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ - ΠΑΟΚ 3-1 Στον τελικό των «Λεωνιδείων» οι «πράσινες» /

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Τα «κλειδιά» της νίκης και η παρέμβαση Μαρτίνς /

ΧΕΡΤΑ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ - ΓΚΡΟΙΤΕΡ ΦΙΡΤ 2-1 Δεύτερη νίκη για Βερολίνο - σερί από ήττες για την ομάδα του Λάιτλ /

ΜΠΑΣΚΕΤ ΓΥΝΑΙΚΩΝ Εύκολη νίκη Ολυμπιακού επί της Νίκης Λευκάδας /

DAVIS CUP Χωρίς Στέφανο αλλά με Πέτρο Τσιτσιπά το πρόγραμμα του Σαββατοκύριακου /

ΕΥΡΩΠΑΪΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΛΟ Στον τελικό η Εθνική Εφήβων με νίκη επί της Ισπανίας με 11-8

Πρόγραμμα TV

Ροή Ειδήσεων Top Clubs Top Leagues Sport Lifestyle Blogs Podcasts Long Forms Auto Moto Bet Πρόγραμμα TV Πρωτοσέλιδα Ποδόσφαιρο Μπάσκετ Σπορ

Πέμπτη 26 Αυγούστου

42' Εντί
62' Γκριν

UEFA Europa League
Play - Offs
Národný futbalový štadión

2-2

31' Ελ Αραμπί
54' Ονιεκουρού

23:41

Σας ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε μαζί μας το παιχνίδι του Ολυμπιακού με τη Σλόβαν Μπρατισλάβας. Καλό σας βράδυ!

23:41

Ο Ολυμπιακός αν και προηγήθηκε δύο φορές, όντας με παίκτη παραπάνω, δεν κατάφερε να φύγει με το νικηφόρο αποτέλεσμα από τη Σλοβακία, καθώς ισοφαρίστηκε ισάριθμες φορές.

23:38

ΣΠΥΡΟΣ ΓΡΟΜΗΤΣΑΡΗΣ

Η πρόκριση είχε κριθεί στο 1ο ματς, κακώς ο Ολυμπιακός δεν φρόντισε να κερδίσει απόψε. Ο προπονητής του έδειχνε να είναι ο μόνος που πραγματικά ήθελε αυτή τη νίκη.

23:38

ΤΕΛΟΣ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ 2-2

23:34

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις

23:31

88' Κίτρινη κάρτα για τον Μπουχαλάκη

23:29

ΑΛΛΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΣΛΟΒΑΝ

85' Οι Γκριν, Πάουτσεκ δίνουν τη θέση τους στους Κρζαν και Χρντσαρ

23:28

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ

Ο Ολυμπιακός προκρίθηκε αλλά δε μπορεί να μην προβληματιζεται ο Μαρτινς από την άμυνα της ομάδας του, καθώς στους ομίλους το επίπεδο δεν θα έχει καμία σχέση. Από τους νέους κρατάει την απόδοση του Ονιεκούρου. Εμφανώς χρειάζεται χρόνο ο Ρονι Λοπες.

23:28

85' Ο Γκριν δίνει τη θέση του στον Κρζαν

23:27

84' Σουτ από τον Βρουσάι που καταλήγει λίγο έξω από την εστία

23:24

79' Στον αγωνιστικό χώρο περνούν οι Ντράζιτς και Στρέλετς στη θέση των Εντί και Βάις

23:21

78' Κίτρινη κάρτα για τον Βρουσάι

VIDEO HIGHLIGHTS

Η ισοφάριση της Σλόβαν

23:15

ΑΛΛΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ

72' Κούντε, Βρουσάι, Χάσαν στις θέσεις των Εμβιλά, Ονιεκουρού και Ελ Αραμπί αντίστοιχα

23:10

ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΗ ΣΛΟΒΑΝ

67' Εκτός ο Τσάβριτς, μέσα ο Καμπς

23:08

Συμφωνώ απόλυτα με τον Σπύρο. Και υποτίθεται πως είχε ανάγκη να υπερασπιστεί τον εαυτό του και τη θέση του σε αυτά τα παιχνίδια.

Το χαμένο τετ-α-τετ του Ελ Αραμπί

23:06

Πραγματικά ασχολίαστη η απόδοση του Λαλά σ' ένα ακόμα ματς. Αφού «έδωσε» κόρνερ σε μια φάση που μπορούσε να καθαρίσει, ύστερα έχασε την κεφαλιά στο 1ο δοκάρι και ήρθε εκ νέου η ισοφάριση για τη Σλόβαν.

Το γκολ του Ονιεκουρού

23:05

ΓΚΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΣΛΟΒΑΝ

62' Η Σλόβαν ισοφαρίζει ξανά με τον Γκριν, μετά από κεφαλιά του Μποζίκοφ

23:03

ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ

60' Μέσα ο Ρόνι Λόπες, έξω ο Βαλμπουενά

23:02

59' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό να πετύχει και τρίτο γκολ με τον Ελ Αραμπί, ο οποίος νικήθηκε από τον Τσοβάν

23:01

Δεν περιμέναμε αυτό για να καταλάβουμε πως ο Μπουχαλάκης είναι ένας πανέξυπνος ποδοσφαιριστής. Εξαιρετικό το τελείωμα του Ονιεκούρου που σε όλο το ματς πατάει πολύ περιοχή.

23:00

56' Έτοιμος για το ντεμπούτο του με τους «ερυθρόλευκους», ο Ρόνι Λόπες, ο οποίος ετοιμάζεται για να περάσει στον αγωνιστικό χώρο.

22:58

ΓΚΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ 1-2

54' Στο ντεμπούτο του, ως βασικός, ο Ονιεκουρού πετυχαίνει γκολ, εκμεταλλευόμενος την εκπληκτική πάσα του Μπουχαλάκη

22:55

OI ΠΑΝΗΓΥΡΙΣΜΟΙ ΤΩΝ «ΕΡΥΘΡΟΛΕΥΚΩΝ»

22:49

ΕΝΑΡΞΗ ΣΤΟ Β' ΗΜΙΧΡΟΝΟ

22:44

Ρίχνοντας κανείς μια ματιά στη στατιστική του α' ημιχρόνου από την UEFA διαπιστώνει ότι η Σλόβαν «κερδίζει» 8-5 στις τελικές. Δεν «λένε» πάντα όλη την αλήθεια οι τελικές αλλά με τους γηπεδούχους να παίζουν με παίκτη λιγότερο περίπου 20 λεπτά τα νούμερα δεν είναι τιμητικά για τον Ολυμπιακό. Απαιτείται καλύτερη απόδοση και μεγαλύτερη σοβαρότητα στο β' ημίχρονο για να έρθει η νίκη.

22:37

Ο Ολυμπιακός αν και βρέθηκε με παίκτη παραπάνω και βρήκε τον δρόμο για το γκολ, δεν κατάφερε να διατηρήσει το προβάδισμα που απέκτησε, με τη Σλόβαν να ισοφαρίζει τέσσερα λεπτά πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Στα αξιοσημείωτα του ημιχρόνου για τους «ερυθρόλευκους» είναι η αναγκαστική αλλαγή του Μαντί Καμαρά, όπως και η επιστροφή του Ελ Αραμπί στα γκολ.

Το γκολ της Σλόβαν

22:34

ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ 1-1

22:34

Όπως στην ισοφάριση, έτσι και πριν από λίγο στη σημαντική στιγμή της Σλόβαν, ο Λαλά γίνεται εύκολη λεία στις επιθετικές ορέξεις των γηπεδούχων, εν προκειμένω του Γκριν που τον πέρασε με ευκολία και σέντραρε παράλληλα.

22:33

45'+3 Επικίνδυνη φάση για τη Σλόβαν που απομακρύνει η άμυνα του Ολυμπιακού σε κόρνερ

Η αναγκαστική αλλαγή του Καμαρά

22:29

Δεν χωράει αμφιβολία, από τη στιγμή που έμεινε με παίκτη λιγότερο η Σλόβαν. Ο Ολυμπιακός πρέπει να βρει 2ο γκολ και να κερδίσει απόψε έστω με 2-1.

22:28

Άλλη μια φάση που αναδυκνυει τις αδυναμίες στην άμυνα του Ολυμπιακού φέτος. Η μπάλα περνάει απτους δύο κεντρικούς αμυντικούς, ο Ρεαμπτσιουκ χάνει τον παίκτη του, 1-1.

22:28

Εκτέθηκε η αμυντική γραμμή του Ολυμπιακού στην ισοφάριση της Σλόβαν. Ο Λαλά κρατούσε... αποστάσεις από τον αντίπαλο που έβγαλε ανενόχλητος την παράλληλη σέντρα που δεν μπόρεσε ούτε ο Σωκράτης ούτε ο Σισέ να σταματήσουν.

Το γκολ του Ελ Αραμπί

22:27

ΓΚΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΣΛΟΒΑΝ 1-1

42' Ο Εντί προς κενής εστίας, μετά από παράλληλη πάσα του Τζμραλ, φέρνει στα ίσα το σκορ

Η χαμένη ευκαιρία του Βαλμπουενά

22:23

Σέντρα Βαλμπουενά γκολ Ελ Αραμπί. Deja vu. Πόσες φορές δεν το έχουμε δει αυτό το «έργο» να παίζεται...;

22:23

37' Κίτρινη και στον παίκτη Βλάντιμιρ Βάις, για φάουλ στον Αγκιμπού Καμαρά

22:22

36' Κίτρινη στον προπονητή της Σλόβαν, Βλάντιμιρ Βάις

22:21

ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΣΟΜΟΓΛΟΥ

Τελικά ο μόνος αμυντικός που κατάφερε να περιορίσει τη δράση του Ελ Αραμπί, όσο καιρό τον βλέπουμε να φοράει την ερυθρόλευκη φανέλα, ήταν ο... κορονοϊός! Τι γκολάρα έβαλε πάλι ο Μαροκινός! Κεφαλιά - δυναμίτης με απίστευτη τοποθέτηση του κορμιού του!

22:21

Περιέγραψε μου τον Ολυμπιακό την τελευταία τριετία. Ασιστ Βαλμπουενά, γκολ Ελ Αραμπί. Πόσες φορές έχουμε δει αυτό το σκηνικό να επαναλαμβάνεται.

22:21

36' Ο Μπουχαλάκης περνάει στη θέση του Μαντί Καμαρά

Η κόκκινη κάρτα του Ντε Μάρκος

22:19

35' Ο Μπουχαλάκης παίρνει οδηγίες από τον βοηθό του Πέδρο Μαρτίνς και ετοιμάζεται να περάσει στο παιχνίδι

22:18

ΓΚΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ 0-1

33' Ο Ελ Αραμπί παίρνει την κεφαλιά, μετά από σέντρα του Βαλμπουενά και δίνει προβάδισμα στον Ολυμπιακό

22:16

31' Σουτ από τον Βαλμπουενά, αλλά η μπάλα καταλήγει περνάει πάνω από τα δοκάρια του Τσοβάν

Το δοκάρι της Σλόβαν στο 14'

22:13

Σωστότατη η κόκκινη κάρτα και γίνεται ακόμα πιο εύκολη η δουλειά για τον Ολυμπιακό. Ενδιαφέρον έχει η εντολή του Μαρτινς να αλλάζουν συχνά πυκνά θέσεις ο Ονιεκούρου με τον Ελ Αραμπί.

22:12

Αψυχολόγητη η ενέργεια του Ντε Μάρκο, δεν τίθεται θέμα ότι είναι απόλυτα δικαιολογημένη η αποβολή του. Τα πράγματα απλοποιούνται για τον Ολυμπιακό, και το μόνο που ενδιαφέρει αυτή τη στιγμή είναι να βγει... αλώβητος από το χτύπημα του αντιπάλου του ο Μαντί Καμαρά.

22:11

ΚΟΚΚΙΝΗ ΚΑΡΤΑ ΓΙΑ ΤΗ ΣΛΟΒΑΝ

25' Ο Ντε Μάρκο δέχεται την κόκκινη κάρτα και παίρνει την άγουσα για τα αποδυτήρια

22:10

25' Επικίνδυνο μαρκάρισμα πάνω στον Μαντί Καμαρά από τον Ντε Μάρκο

22:01

Έχοντας περάσει το πρώτο τέταρτο της αναμέτρησης η Σλόβαν Μπρατισλάβας έχει βγει μπροστά, καθώς δεν έχει τίποτα να χάσει, με τον Ολυμπιακό να έχει δώσει την μπάλα στους Σλοβάκους.

22:01

«Εκτέθηκε» ο Σισέ στη φάση του δοκαριού της Σλόβαν αφού «κλειδώθηκε» εύκολα στην πλάτη του Χεντί. Λέγαμε νωρίτερα για το πόσο άνετος δείχνει ο Ολυμπιακός αλλά ήρθε η φάση του δοκαριού της Σλόβαν να μας θυμίσει ότι δεν πρέπει να το... παρακάνει με την άνεση.

21:59

14' Δοκάρι για τη Σλόβαν Μπρατισλάβας με τον Εντί

21:56

Το 3-0 του 1ου αγώνα αλλά και ο κυριαρχικός τρόπος με τον οποίο ήρθε νομίζω φαίνεται στον τρόπο που φέρεται ο Ολυμπιακός στο ματς. Δεν δείχνει αγχωμένος και οφείλει να μετουσιώσει σε μία ακόμα νίκη τη δεδομένη ανωτερότητά του.

21:55

11' Πρώτη κίτρινη κάρτα στο παιχνίδι για τον Μαντί Καμαρά

21:51

7' Δεν καταφέρνει να απειλήσει ο Ολυμπιακός από την εκτέλεση κόρνερ

21:51

6' Πρώτο σουτ για τον Ολυμπιακό με τον Καμαρά, καταλήγει σε κόρνερ

21:45

ΣΕΝΤΡΑ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ

21:42

Οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο

21:40

Πέντε λεπτά πριν ξεκινήσει η αναμέτρηση σας θυμίζουμε την ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Βατσλίκ, Λαλά, Παπασταθόπουλος, Σισέ, Ρέαμπτσιουκ, Μαντί Καμαρά, Εμβιλά, Βαλμπουενά, Αγκιμπού Καμαρά, Ονιεκούρου, Ελ Αραμπί.

21:34

Να σημειώσουμε πως οι «ερυθρόλευκοι», εφόσον περάσουν στους ομίλους του Europa League, θα βρίσκονται στο πρώτο γκρουπ δυναμικότητας της κλήρωσης των ομίλων, η οποία είναι προγραμματισμένη για αύριο (26/8) στις 13.00

21:33

Καλησπέρα σε όλους! Δεν χρειάζεται να το... ψειρίζουμε πολύ το πράγμα απόψε. Ο Ολυμπιακός οφείλει να αντιμετωπίσει με σοβαρότητα το παιχνίδι, να μην αφήσει το παραμικρό περιθώριο στους Σλοβάκους να πιστέψουν ότι έχουν δυνατότητες ανατροπής και να στρέψει σε δύο ώρες το βλέμμα του στην κλήρωση των ομίλων, έχοντας και μια δεύτερη νίκη στο ταμείο του...

21:31

Καλησπέρα και από μένα. Ο Ολυμπιακός πρέπει να “αυτοκτονήσει” για να χάσει αυτή την πρόκριση. Ζητούμενα η νίκη και η όσο το δυνατόν πιο γρήγορη ενσωμάτωση των νέων. Ντεμπούτο ως βασικός ο Ονιεκούρου, ενώ μάλλον θα δούμε απόψε για πρώτη φορά και τον Ρόνι Λόπες με τα ερυθρόλευκα.

21:26

Αν «βοηθήσει» και η εξέλιξη του ματς λογικά θα δούμε και τον Ρόνι Λόπες να κάνει το ντεμπούτο του.

21:25

Ο Ολυμπιακός θέλει, αν γίνεται, να ζευγαρώσει τις νίκες κόντρα στη Σλόβαν για λόγους ουσίας (βαθμοί στο ranking της UEFA) αλλά και εντυπώσεων.

21:23

Ο Ολυμπιακός βρίσκεται στην Μπρατισλάβα με τεράστιο αβαντάζ, καθώς στον πρώτο αγώνα είχε νικήσει τη Σλόβαν στο Γεώργιος Καραϊσκάκης, με 3-0.

21:21

Καλησπέρα. Αναμενόμενες είναι οι επιλογές του Πέδρο Μαρτίνς αναφορικά με την 11άδα. Ήταν δεδομένο ότι θα διατηρήσει τον Βατσλίκ κάτω από τα δοκάρια όπως και τον Αγκιμπού Καμαρά από τον οποίο έμεινε πολύ ικανοποιημένος στο α' ματς στο Γ.Καραϊσκάκης. Κι αφού έκρινε ότι ο Ονιεκουρού αντέχει πια και για βασικός, του έδωσε την ευκαιρία.