NEWS ROOM

ΣΕΡΙΦ ΤΙΡΑΣΠΟΛ Αποθεώνει τον Αθανασιάδη ζητώντας συνώνυμο της λέξης «τοίχος» /

ΣΕΡΙΦ ΤΙΡΑΣΠΟΛ Η συγκλονιστική αγκαλιά Κολοβού - Αθανασιάδη μετά τον θρίαμβο /

ΜΙΛΑΝ - ΑΤΛΕΤΙΚΟ ΜΑΔΡΙΤΗΣ 1-2 Γύρισε από την «κόλαση» ξανά η Ατλέτικο /

ΠΑΡΙ ΣΕΝ ΖΕΡΜΕΝ - ΜΑΝΤΣΕΣΤΕΡ ΣΙΤΙ 2-0 «Χτύπησε» την κατάλληλη στιγμή με υπογραφή Μέσι /

CHAMPIONS LEAGUE Το απόλυτο η Ντόρτμουντ, στην κορυφή του ομίλου η Μπριζ /

ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΣΕΡΙΦ ΤΙΡΑΣΠΟΛ 1-2 Έλληνας «κέρβερος» τρελαίνει την Ευρώπη! /

ΠΟΡΤΟ - ΛΙΒΕΡΠΟΥΛ 1-5 Πάρτι πρόκρισης στο... εξοχικό του Οπόρτο /

ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ Έχασε στην πρεμιέρα του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος, αλλά άρεσε η εθνική ανδρών /

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ Οι δύο «ανοιχτές» θέσεις εν όψει Φενέρ /

ΡΑΖΒΑΝ ΛΟΥΤΣΕΣΚΟΥ «Είμαι ο πιο πετυχημένος προπονητής στην ιστορία του ΠΑΟΚ» /

ΟΥΝΙΚΣ ΚΑΖΑΝ - ΖΙΕΛΟΝΑ ΓΚΟΡΑ 92-63 «Καυτός» Χεζόνια και 2/2 η Ούνικς /

ΑΓΙΑΞ - ΜΠΕΣΙΚΤΑΣ 2-0 Αλέ τρανός τον οδηγεί /

ΣΑΧΤΑΡ ΝΤΟΝΕΤΣΚ - ΙΝΤΕΡ 0-0 Μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις /

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Εκτός ο Βέλεθ με Ολυμπιακό /

ΒΟΛΕΪ Δεύτερη νίκη επί της Αστερίξ και πρόκριση για τις γυναίκες του Ολυμπιακού /

Πρόγραμμα TV

Ροή Ειδήσεων Top Clubs Top Leagues Sport Lifestyle Blogs Podcasts Long Forms Auto Moto Bet Πρόγραμμα TV Πρωτοσέλιδα Ποδόσφαιρο Μπάσκετ Σπορ

Πέμπτη 19 Αυγούστου

90+4' Γκάλεσιτς αυτ.

UEFA Conference League
Play Off
Τούμπα

1-1

33' Λεπινίτσα

22:56

Σας ευχαριστούμε που ήσασταν μαζί μας. Μείνετε στο sportday.gr για να δείτε το τρίτο ημίχρονο από το παιχνίδι του ΠΑΟΚ, καθώς και όσα συμβαίνουν σε αυτό του Ολυμπιακού που βρίσκεται σε εξέλιξη

22:53

ΤΕΛΙΚΟ: ΠΑΟΚ - ΡΙΕΚΑ 1-1

Ο ΠΑΟΚ έσωσε στο φινάλε την παρτίδα, αφού το αυτογκόλ του Γκάλεσιτς έδωσε τη λύση στην αφλογιστία του σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού. Με το 1-1 θα πάει ως ίσος προς ίσο να παίξει την πρόκριση στην Κροατία την επόμενη εβδομάδα.

22:51

ΓΚΟΟΟΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ 1-1

90+4 Ο ΠΑΟΚ ισοφαρίζει με αυτογκόλ του Γκάλεσιτς στην εκπνοή

22:50

90+3' Κόρνερ για τον ΠΑΟΚ, τελευταία ευκαιρία

22:48

ΤΡΙΑ ΛΕΠΤΑ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙΣ

22:47

ΑΛΛΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

90' Ο Εσίτι και ο Καγκάβα περνάνε για τον ΠΑΟΚ αντί των Κούρτιτς και Ελ Καντουρί

22:46

89' Μεγάλη ευκαιρία του ΠΑΟΚ. Κεφαλιά του Σβαμπ και μεγάλη επέμβαση του Πρσκάλο

22:46

88' Ένα γύρισμα χαμηλά από την αριστερή πλευρά, ο Σβιντέρσκι δεν προλαβαίνει, η μπάλα πάει κόρνερ

VIDEO HIGHLIGHTS

ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΑΣΤΟΧΗ ΤΕΛΙΚΗ ΤΟΥ ΣΒΙΝΤΕΡΣΚΙ

22:44

ΚΙΤΡΙΝΗ ΚΑΡΤΑ

87' Παίρνει κίτρινη κάρτα ο Κούρτιτς για τον ΠΑΟΚ

22:44

ΑΝΤΩΝΗΣ ΤΣΑΚΑΛΕΑΣ

Ο ΠΑΟΚ έχει πάρει όλα τα μέτρα που του έδωσαν οι Κροάτες, αλλά... Αυτό το «αλλά» είναι το θέμα. Του λείπει το καλό τελείωμα.

22:43

86' Τελευταία λεπτά στο παιχνίδι, ο ΠΑΟΚ συνεχίζει να ψάχνει το γκολ πιέζοντας αρκετά, αλλά η συμπαγής άμυνα της Ριέκα κρατάει το μηδέν

22:38

81' O ΠΑΟΚ ψάχνει την ισοφάριση, αλλά η κεφαλιά του Σβιντέρσκι μετά από εκτέλεση φάουλ φεύγει άουτ

Η ΜΕΓΑΛΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΤΟΥ ΠΑΟΚ

22:33

ΑΛΛΑΓΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΡΙΕΚΑ

76' Στη θέση του Τσέριν ο Λίμπερ, ενώ σε αυτή του Βούκσεβιτς ο Γκάλεσιτς

22:32

75' Ούτε το 15ο κόρνερ θα εκμεταλλευτεί ο ΠΑΟΚ, η κεφαλιά του Κούρτιτς υπό πίεση πέρασε άουτ

22:30

ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΗ ΡΙΕΚΑ

71' Στη θέση του Τόμετσακ ο Μπούσνια

22:29

72' Μουργκ και Κούτσιας στις θέσεις των Μπίσεσβαρ και Ζίβκοβιτς

22:28

71' Ευκαιρία του ΠΑΟΚ. Σέντρα του Λούκας Τέιλορ από τα δεξιά, ο Κούρτιτς στο βολέ στέλνει την μπάλα ψηλά

22:27

69' Σε φάση διαρκείας ο ΠΑΟΚ χάνει ευκαιρία, μετά από την ασταθή επέμβαση του Πρσκάλο. Στη γραμμή διώχνουν οι Κροάτες

22:25

68' Ο Γκάλοβιτς παίρνει την κάρτα για φάουλ έξω από την περιοχή

Η ΦΑΣΗ ΜΕ ΤΟΝ ΕΛ ΚΑΝΤΟΥΡΙ

22:19

62' Ο Ζίβκοβιτς από το πλάι σούταρε, η μπάλα κατέληξε κόρνερ. Το 10ο του ΠΑΟΚ στο παιχνίδι

22:18

61' Ο ΠΑΟΚ κλέβει την μπάλα ψηλα, ο Μπίσεσβαρ πατάει στον Κούρτιτς, αλλά το πλασέ με το δεξί από το ύψος της περιοχής περνάει άουτ

22:15

58' Ο Ελ Καντουρί δεν μπόρεσε να κάνει επαφή με την μπάλα, μετά από σέντρα του Βιεϊρίνια

ΤΟ ΣΟΥΤ ΤΟΥ ΣΒΙΝΤΕΡΣΚΙ ΠΟΥ ΠΕΡΑΣΕ ΨΗΛΑ

22:11

53' Ένα ακόμα σουτ του Σβιντέρσκι, αυτήν τη φορά εκτός περιοχής και αδύναμο, καταλήγοντας στα χέρια του Πρσκαλο

22:08

51' Σε μια φάση διαρκείας μετά από κόρνερ, ο Σβιντέρσκι κατεβάζει την μπάλα εντός περιοχής, αλλά το σουτ με το αριστερό φεύγει ψηλά άουτ

22:02

ΕΚΚΙΝΗΣΗ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ

ΤΟ ΣΟΥΤ ΤΟΥ ΣΒΙΝΤΕΡΣΚΙ ΠΟΥ ΚΟΝΤΡΑΡΕ

21:55

Δεν ξέρω αν έγινε από επιλογή ή απλά έτυχε, αλλά οι δυο ομάδες έχουν μετρήσει τουλάχιστον πέντε τελικές εκτός περιοχής. Με αυτό τον τρόπο προσπάθησε να απειλήσει ο ΠΑΟΚ, με αυτό τον τρόπο η Ριέκα είχε τη μεγάλη ευκαιρία στο 17' και το γκολ στο 33'. Ο Δικέφαλος πλήρωσε το λάθος του και θα πρέπει να βρει τρόπο να φέρει τη μπάλα στην περιοχή για να απειλήσει.

21:47

ΗΜΙΧΡΟΝΟ: ΠΑΟΚ - ΡΙΕΚΑ 0-1

Η Ριέκα δεν ήταν ανώτερη αλλά διατηρεί το προβάδισμα με 1-0 από το 33ο λεπτό, με το γκολ του Λεπίνιτσα. Ο ΠΑΟΚ προσπαθεί να φτάσει στην περιοχή της Ριέκα, αλλά του λείπει η τελική έμπνευση προς το παρόν.

21:44

45' Μια κεφαλιά του Σβιντέρσκι στα χέρια του Πρσκαλο

ΤΟ ΓΚΟΛ ΤΗΣ ΡΙΕΚΑ

21:38

39' Ένα σουτ του Σβιντέρσκι από το ύψος της περιοχής με το αριστερό, η μπάλα κόντραρε και κατέληξε κόρνερ

21:38

Το σκηνικό θυμίζει... Δουβλίνο, εκεί που ο ΠΑΟΚ βρέθηκε πίσω στο σκορ στην δεύτερη τελική του αντιπάλου του στην εστία. Ο ΠΑΟΚ πρέπει να βγάλει... σπιρτάδα, αντίδραση για να ισορροπήσει την κατάσταση.

21:33

ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΡΙΕΚΑ 0-1

33' Από ένα λάθος του Μπίσεσβαρ η Ριέκα έκλεψε ψηλά την μπάλα και ο Λεπινίτσα με ένα συρτό σουτ, νίκησε τον Πασχαλάκη

ΤΟ ΣΟΥΤ ΤΟΥ ΚΟΥΡΤΙΤΣ

21:30

ΑΛΛΑΓΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

31' Ο Λούκας Τέιλορ είναι η πρώτη, αναγκαστική, αλλαγή για τον ΠΑΟΚ. Παίρνει τη θέση του Ροντρίγκο Σοάρες.

21:29

Φτάνοντας στο πρώτο 30λεπτο, ο ΠΑΟΚ δείχνει να έχει ιδέες για να φτάσει στη μεγάλη περιοχή της Ριέκα, αλλά δεν έχει την ταχύτητα να τις εκτελέσει στο χρόνο που πρέπει για να πάρει κάτι από αυτές.

21:29

30' Πρόβλημα για τον Ροντρίγκο Σοάρες που πιάνει τον οπίσθιο μηριαίο

21:26

26' Ένα σουτ του Κούρτιτς περνάει εκτός εστίας του Πρσκαλο

Η ΕΠΕΜΒΑΣΗ ΤΟΥ ΠΑΣΧΑΛΑΚΗ

21:19

20' Το σουτ του Άμπεμ περνάει εκτός εστίας χωρίς να ανησυχήσει ο Πασχαλάκης

ΤΟ ΣΟΥΤ ΤΟΥ ΖΙΒΚΟΒΙΤΣ

21:16

17' Τρομερή επέμβαση του Πασχαλάκη σε σουτ που άλλαξε πορεία, κόρνερ για τη Ριέκα

21:15

16' Ανεκμετάλλευτο πέρασε και το δεύτερο κόρνερ του ΠΑΟΚ, που όμως έχει πάρει τα ηνία της αναμέτρησης και πιέζει τη Ριέκα

21:13

14' Πρώτη κίτρινη για τους Κροάτες στον Τσέριν

21:12

Ο ΠΑΟΚ προσπαθεί να κάνει το παιχνίδι του και να βάλει και την κερκίδα στο κόλπο, με το μέχρι τώρα πλάνο Λουτσέσκου να θέλει τον Δικέφαλο να προσπαθεί να πάρει πλάτος στο γήπεδο.

21:10

9' Ένα ακόμα σουτ εκτός περιοχής από τον Ζίβκοβιτς καταλήγει άουτ

21:08

21:00

1' Πρώτο σουτ από μακριά για τον ΠΑΟΚ με τον Μπίσεσβαρ, μπλοκάρει ο Πρσκαλο

20:59

ΕΝΑΡΞΗ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ

1' Στη σέντρα ο ΠΑΟΚ, εκκίνηση στην αναμέτρηση

20:56

Μπαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

20:54

Περίπου 9-10.000 οι φίλαθλοι που βρίσκονται αυτή τη στιγμή στις κερκίδες της Τούμπας, οι οποίοι εδώ και λίγα λεπτά δημιουργούν γηπεδική ατμόσφαιρα κάνοντας τη δική τους προθέρμανση.

ΟΙ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΟΥ ΡΑΣΒΑΝ ΛΟΥΤΣΕΣΚΟΥ

20:40

Με έναν Έλληνα και 11 διαφορετικές εθνικότητες στην ενδεκάδα ο ΠΑΟΚ

20:37

Στον πάγκο για τον ΠΑΟΚ οι Ταλιχμανίδης, Μιχάι, Ντάγκλας Αουγκούστο, Μουργκ, Λούκας Τέιλορ, Λύρατζης, Καγκάβα, Εσίτι, Μιχαηλίδης, Τσιγγάρας, Κούτσιας, Λάμπρου

20:31

Ο Λουτσέσκου επανέφερε τον Χοσέ Κρέσπο στην 11άδα. Ο Ισπανός έχει γράψει 128 αγώνες ως παρτενέρ του Φερνάντο Βαρέλα στο κέντρο της άμυνας του ΠΑΟΚ, με τον Ρουμάνο τεχνικό να παρουσιάζει μια 11άδα η οποία έχει μέσο όρο ηλικίας μεγαλύτερο των 30 χρόνων.

ΔΕΙΤΕ ΠΩΣ Ο ΠΑΟΚ ΑΠΕΚΛΕΙΣΕ ΤΗΝ ΜΠΟΕΜΙΑΝ

20:25

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Ζερόμ Μπρισάρ από τη Γαλλία

20:19

«Οι απαιτήσεις μου εκπληρώθηκαν απέναντι στην Μποέμιαν. Προκριθήκαμε και αυτό είναι το πιο σημαντικό σε αυτά τα παιχνίδια. Η ομάδα αντέδρασε, χρειάζεται σημαντική δουλειά από τους παίκτες αφού βρισκόμαστε στην αρχή» τόνισε ο Ρασβάν Λουτσέσκου στη χθεσινή συνέντευξη τύπου

20:15

Ο ΠΑΟΚ στον προηγούμενο γύρο απέκλεισε την Μποέμιαν, αφού μετά την ήττα στην Ιρλανδία με 2-1, επικράτησε στη Θεσσαλονίκη με 2-0. Η Ριέκα απέκλεισε την Γκζίρα από τη Μάλτα (0-2 εκτός, 1-0 εντός) και την Χιμπέρνιαν (1-1 εκτός, 4-1 εντός).

20:10

Καλησπέρα από την Τούμπα. Ο Ραζβάν Λουτσέσκου προχώρησε σε δυο αλλαγές στην αρχική 11άδα σε σχέση με την αναμέτρηση της περασμένης Πέμπτης, με τον Κρέσπο να παίρνει τη θέση του Μιχαηλίδη και τον Σφιντέρσκι να καλύπτει το κενό που δημιουργήθηκε από τον τραυματισμό του Ολιβέιρα.