Α1 ΜΠΑΣΚΕΤ
  • news

Ρεθυμνιώτης ο... MVP

23/11/2014

Ο Βίνσεντ Κάουνσιλ του Ρεθύμνου ήταν ο πολυτιμότερος παίκτης της 7ης αγωνιστικής της Α1, με τον Αμερικανό να ήταν εξαιρετικός στη νίκη επί του Πανελευσινιακού.

• news

Μέξας: «Παίζει ωραίο μπάσκετ ο Παναθηναϊκός»

23/11/2014

Την ενόχλησή του για το γεγονός ότι οι παίκτες του παράτησαν την αναμέτρηση όταν ο Παναθηναϊκός βρήκε ρυθμό, εξέφρασε ο Κώστας Μέξας μετά την ήττα του ΚΑΟΔ.

• news

«Ζέσταμα» για Μπάγερν ο Παναθηναϊκός

23/11/2014

Με τον Σλότερ να κάνει ρεκόρ καριέρας με τα πράσινα (28π.) και όλη την 12άδα να σκοράρει, ο Παναθηναϊκός επικράτησε 86-55 του ΚΑΟΔ.

• news

Σφαιρόπουλος: «Αργούν ακόμα Πρίντεζης και Παπαπέτρου»

23/11/2014

Αργεί λίγο ακόμα η επιστροφή των Γιώργου Πρίντεζη και Ιωάννη Παπαπέτρου στην αγωνιστική δράση, όπως δήλωσε ο Γιάννης Σφαιρόπουλος μετά τη νίκη του Ολυμπιακού επί του ΠΑΟΚ.

• news

Πέτγουεϊ: «Η άμυνα έκανε τη διαφορά»

23/11/2014

Στην άμυνα του Ολυμπιακού απέδωσε την άνετη νίκη επί του ΠΑΟΚ ο Μπρεντ Πέτγουεϊ, ενώ μίλησε για το κάρφωμά του και τη Λαμποράλ Κούτσα.

• news

Μαρκόπουλος: «Καλύτερος ο Ολυμπιακός»

23/11/2014

Την ανωτερότητα του Ολυμπιακού παραδέχθηκε ο Σούλης Μαρκόπουλος μετά την ήττα του ΠΑΟΚ, λέγοντας πως η ομάδα του έκανε ένα καταστροφικό τρίτο δεκάλεπτο.

• news

Μεσημεριανός περίπατος...

23/11/2014

Ένας καταιγιστικός από τη δεύτερη περίοδο και μετά Ολυμπιακός υποχρέωσε τον ΠΑΟΚ στην πρώτη και με… διαφορά ήττα του στο πρωτάθλημα, 80-55, για την 7η αγωνιστική.

• news

Παπαθεοδώρου: «Ήταν πιο έτοιμη η ΑΕΚ»

22/11/2014

Στη μεγαλύτερη ετοιμότητα της ΑΕΚ απέδωσε τη νίκη της «Ένωσης» επί της ΑΕΝΚ ο Ηλίας Παπαθεοδώρου, μετά το τέλος της αναμέτρησης.

• news

Αλεξανδρής: «Είχαμε μεγάλη πίεση»

22/11/2014

Στην πίεση που αισθάνονταν οι παίκτες του Πανιωνίου, ώστε να νικήσουν για πρώτη φορά στη φετινή Α1 μπάσκετ, απέδωσε ο Βαγγέλης Αλεξανδρής τη δύσκολη νίκη επί του Κόροιβου.

• news

Ντάρντεν: «Θα βρούμε ρυθμό μέσω της άμυνας»

22/11/2014

Η άμυνα θα είναι το... κλειδί που θα δώσει στον Ολυμπιακό τη νίκη επί του ΠΑΟΚ, σύμφωνα με τον Τρεμέλ Ντάρντεν. «Είναι δύσκολος αντίπαλος. Οι παίκτες του κινούνται έξυπνα», σχολίασε.

• news

Μαρκόπουλος: «Έχουμε ένα πρόγραμμα Γολγοθά»

22/11/2014

Ο Κόροιβος Αμαλιάδας είναι υποχρεωμένος να αφήσει πίσω του την ήττα από τον Πανιώνιο και να επικεντρωθεί στη δύσκολη συνέχεια, σύμφωνα με όσα δήλωσε ο Χάρης Μαρκόπουλος.

• news

Σάκοτα: «Πιστεύω ότι θα υπάρξει ενίσχυση στον ψηλό»

22/11/2014

Στην πιθανή απόκτηση ενός σέντερ αναφέρθηκε ο Ντράγκαν Σάκοτα μετά τη νίκη της ΑΕΚ επί της Νέας Κηφισιάς, με τον προπονητή της «Ένωσης» να λέει πως η ομάδα δεν παίζει ακόμα το μπάσκετ που θα ήθελε.

• news

Βετούλας: «Δυνατά από το πρώτο δεκάλεπτο»

22/11/2014

Η καλή αμυντική αντιμετώπιση του Μπόουι από τους παίκτες του Απόλλωνα Πατρών ήταν το «κλειδί» για τη νίκη επί των Τρικάλων, σύμφωνα με τον Νίκο Βετούλα.

• news

Φλεβαράκης: «Έχουμε κάνει μια "κοιλιά" »

22/11/2014

Σε περίοδο κάμψης βρίσκονται τα Τρίκαλα, σύμφωνα με όσα τόνισε ο Κώστας Φλεβαράκης μετά την ήττα από τον Απόλλωνα Πατρών.