Α1 ΜΠΑΣΚΕΤ
  • news

Εμφατικό... Ελληνικό!

19/04/2015

Το Ελληνικό έκανε με... θόρυβο το 2-1 στη σειρά των τελικών της Α1 Γυναικών νικώντας με 71-46 τον Παναθηναϊκό στην Αργυρούπολη κι απέχει μια νίκη από το δεύτερο συνεχόμενο νταμπλ.

• news

Δύσκολα ο Σλότερ

19/04/2015

Μόνο ένα μέρος της προπόνησης ακολούθησε ο Έι Τζέι Σλότερ, ο οποίος δείχνει να μην προλαβαίνει το ματς του Παναθηναϊκού με την ΤΣΣΚΑ.

• news

Ενδιαφέρον επενδυτών για ΚΑΕ Άρης

19/04/2015

Το ενδιαφέρον επενδυτών να εμπλακούν στα διοικητικά της ΚΑΕ Άρης, ώστε να τη βοηθήσουν να ξεπεράσει τα οικονομικά προβλήματα που αντιμετωπίζει, γνωστοποίησαν οι «κιτρινόμαυροι».

• news

Χ. Μαρκόπουλος: «Εμείς σήμερα χαιρόμαστε»

18/04/2015

Χαρούμενος με τη νίκη του Κοροίβου Αμαλιάδας επί του Πανελευσινιακού δήλωσε ο Χάρης Μαρκόπουλος, ο οποίος παράλληλα ευχήθηκε τη γρήγορη επιστροφή της ομάδας από την Ελευσίνα στην Α1.

• news

Μέξας: «Με την άμυνα, ελέγξαμε το ματς»

18/04/2015

Στη βελτίωση της άμυνας στο δεύτερο δεκάλεπτο απέδωσε τη νίκη το ΚΑΟΔ επί του Απόλλωνα στην Πάτρα ο Κάστας Μέξας.

• news

Κουστένης: «Συγγνώμη από τον κόσμο»

18/04/2015

Συγγνώμη από τον κόσμο και τους ανθρώπους του Πανελευσιανιακού ζήτησε ο Τζίμης Κουστένης μετά την ήττα με 72-70 από τον Κόροιβο που ουσιαστικά φέρνει την ομάδα προ των πυλών της Α2.

• news

Αποχωρεί με κατηγορίες ο Βετούλας

18/04/2015

«Βόμβα» έσκασε στον Απόλλωνα Πατρών μετά την ήττα από τον ΚΑΟΔ, καθώς ο Νίκος Βετούλας ανακοίνωσε πως αποχωρεί στο τέλος της σεζόν από τον πάγκο, κατηγορώντας κάποιους παράγοντες.

• news

Παπάζογλου: «Σημαντικό που έκανα ντεμπούτο κόντρα στην ΑΕΚ»

18/04/2015

Στη χαρά και στην τιμή να ντεμπουτάρει σε ένα παιχνίδι κόντρα στην ΑΕΚ και σε μια γιορτή για τον Γιώργο Αμερικάνο στάθηκε ο Κώστας Παπάζογλου, μετά την ήττα των Τρικάλων στο ΟΑΚΑ.

• news

Σάκοτα: «Ίσως να χαλαρώσαμε από τη γιορτή»

18/04/2015

Στο γεγονός πως οι παίκτες της ΑΕΚ xαλάρωσαν, λόγω της γιορτής που προηγήθηκε του ματς με τα Τρίκαλα για τον Γιώργο Αμερικάνο, απέδωσε την κακή εμφάνιση του πρώτου ημιχρόνου ο Ντράγκαν Σάκοτα.

• news

Παπαθεοδώρου: «Μας στοίχισαν λάθη και τραυματισμοί»

18/04/2015

Στα πολλά λάθη και στις απουσίες λόγω των πολλών τραυματισμών τον τελευταίο καιρό απέδωσε την ήττα της ΑΕΝΚ από τον ΠΑΟΚ στο τέλος ο Ηλίας Παπαθεοδώρου.

• news

Λυκογιάννης: «Κερδίσαμε καθαρά τον Απόλλωνα»

18/04/2015

Τη δικαίωση του Κολοσσού Ρόδου από το ΑΣΕΑΔ, με την υπέρ του κατακύρωση του ματς κόντρα στον Απόλλωνα Πάτρας, περιμένει ο Άρης Λυκογιάννης, όπως δήλωσε μετά τη νίκη επί του Ρεθύμνου.

• news

Μαρκόπουλος: «Νικήσαμε από την άμυνα»

18/04/2015

Στην καλή άμυνα του δεύτερου ημιχρόνου απέδωσε την «ανατροπή» και τη νίκη του ΠΑΟΚ επί της ΑΕΝΚ ο Σούλης Μαρκόπουλος.

• news

Σκουρτόπουλος: «Δεν ανταποκριθήκαμε όπως έπρεπε»

18/04/2015

Απόλυτα δίκαιη χαρακτήρισε ο Θανάσης Σκουρτόπουλος τη νίκη του Κολοσσού Ρόδου επί του Ρεθύμνου, με τον προπονητή των Κρητικών να τονίζει πως η ομάδα του ήταν πολύ κακή.

• news

«Ετοιμοθάνατος» ο Πανελευσινιακός

18/04/2015

Μια... ανάσα απ' τον υποβιβασμό του στην Α2 βρίσκεται ο Πανελευσινιακός, καθώς ηττήθηκε από τον Κόροιβο Αμαλιάδας εντός έδρας με 72-70, διατηρώντας ελάχιστες πιθανότητες παραμονής στην Basket League.

• news

«Δικέφαλη» ψυχή

18/04/2015

Χάρη στα σερί του και στα τρίποντα στην τέταρτη περίοδο, ο ΠΑΟΚ νίκησε με 62-60 την ΑΕΝΚ στο Ζηρίνειο, στο πλαίσιο της 23ης αγωνιστικής της Basket League και έκανε σημαντικό βήμα για την τρίτη θέση.